mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Lublina tuż, tuż...

Obwodnica Lublina tuż, tuż...

O potrzebie budowy obwodnicy Lublina mówi się od ponad 25 lat. Przez ten czas koncepcje i plany zmieniały się nie raz. Przez ostatnie lata przeszkodą były protesty mieszkańców Konopnicy, gminy, przez którą ma biec obwodowa Lublina.

Obwodnica Lublina tuż, tuż...

Jednak ostatnio wydana decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który odrzucił skargę mieszkańców Konopnicy, jest zielonym światłem dla inwestycji. Jak argumentuje inwestor (GDDKiA) przebieg trasy przez Konopnicę powoduje, że jest ona najkrótszym wariantem i przez to dużo tańszym. Mieszkańcy gminy oprotestowali już w sumie 8 wariantów zaproponowanych przez drogowców. Teraz pozostaje tylko odwołanie się od decyzji warszawskiego WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie już teraz chce aktywnie przystąpić do wykupu gruntu w Konopnicy. Wykup ziem na pozostałych terenach już trwa.
Budowa 34 km drogi, która zastąpi istniejące odcinki dróg krajowych 12, 17 i 19 w granicach Lublina będzie kosztować powyżej miliarda złotych. Budowa dwujezdniowej drogi będzie podzielona na trzy etapy. Budowa każdego z odcinków potrwa mniej więcej dwa lata. Szacuje się, że budowa całej obwodnicy zakończy się nie wcześniej niż około 2014 r.

Przeczytaj także:

S-19 'Jedna droga - cztery kraje' (2006-10-27)

Stowarzyszenie na rzecz S12 (2006-04-13)

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Remont i budowa na "17" (2006-02-17)

 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~znocz 2006-12-06

było wczesniej - ale zmieniono

~~Bonus 2006-12-06

A kto napisał "naczelnego Sądu Administracyjnego"??

~w 2006-12-05

"Naczelnego Sądu Administracyjnego" a nie "naczelnego Sądu Administracyjnego"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.