mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Lublina zgodna z prawem

Obwodnica Lublina zgodna z prawem

Postępowanie środowiskowe w sprawie zachodniej obwodnicy Lublina (droga ekspresowa S19) było zgodne z prawem. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że przeprowadzone przed laty postępowanie środowiskowe było zgodne z ówcześnie obowiązującym prawem i nie ma potrzeby oceny dodatkowych wariantów trasy. Decyzja NSA przybliża realizację zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19, od budowanego właśnie węzła Dąbrowica do węzła Konopnica.

Obwodnica Lublina zgodna z prawem
Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił kasację złożoną przez lubelski Oddział GDDKiA dotyczącą uchylenia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie decyzji środowiskowej dla zachodniej obwodnicy Lublina. Sąd uznał, że wariantowanie przebiegu trasy przeprowadzono na etapie uzyskiwania decyzji lokalizacyjnej, która była poddawana kontroli zarówno przez Wojewódzki jak i Naczelny Sąd Administracyjny.

Swoim orzeczeniem Naczelny Sąd Administracyjny uchyli wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 14 lipca ub. roku przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez WSA. Przy ponownym rozpatrywaniu sędziowie muszą uwzględnić stanowisko NSA mówiące o tym że przeprowadzone przed laty postępowanie środowiskowe było zgodne z ówcześnie obowiązującym prawem i nie ma potrzeby oceny dodatkowych wariantów.

Decyzja NSA przybliża realizację zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19, od budowanego właśnie węzła Dąbrowica do węzła Konopnica. GDDKiA Lublin posiada już kompletną dokumentację potrzebną do złożenia wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację. Przejęto też 95 proc. nieruchomości uwzględnionych w wydanej wcześniej decyzji lokalizacyjnej.
Trasa tego odcinka poprowadzona jest po nowym śladzie poza zachodnimi granicami Lublina, na terenie gmin Jastków i Konopnica.

Rozpatrywano siedem wariantów przebiegu drogi ekspresowej  S19 na terenie gminy Jastków i Konopnica. Wskazano wariant najbardziej korzystny tj. wariant powstały z połączenia wariantu IV z wariantem V. Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi dwujezdniowej z pozostawieniem rezerwy terenu na dobudowę docelowo trzeciego pasa ruchu po stronie zewnętrznej jezdni. Inwestycja będzie obejmowała przebudowę (budowę) towarzyszącego obwodnicy układu komunikacyjnego obsługującego przyległe tereny oraz urządzeń towarzyszących z zakresu branży elektroenergetycznej, teletechnicznej, sanitarnej, kolejowej, melioracyjnej i zieleni.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~warszawiaczka 2012-03-09

do roboty gamonie!!!!!!!!!!!!!!!

~lovelas 2012-03-07

No właśnie, do roboty. Ani się kurde nawet nie zastanawiać :-) I nikt mi nie powie że w Polsce się nic nie zmienia, powoli, powoli, często pod górkę ale się zmienia.

~108829 2012-03-07

no to do roboty!!!! :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross