mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie

Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie

Trwają prace związane z budową drugiego etapu obwodnicy Małogoszcza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728. Całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta będzie możliwe już prawdopodobnie pod koniec listopada, kiedy to pierwsze samochody przejadą nową trasą.

Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie
Pierwszy 2 km etap budowy obwodnicy Małogoszcza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728 zakończył się w 2004 roku, ale nie spowodował wyprowadzenia z miasta ruchu samochodów ciężarowych. Umożliwi to dopiero drugi etap, czyli budowa 3,5 km trasy łączącej drogę wojewódzką nr 762 (ulicę Chęcińską w Małogoszczu) z drogą wojewódzką nr 728 w Mieronicach.

Nowa obwodnica ułatwi przejazd przez miasto oraz poprawi warunki życia mieszkańców. Inwestycja objęła m.in. roboty drogowe i odwodnieniowe, przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowę oświetlenia ulicznego, likwidację kolizji linii elektroenergetycznych oraz przebudowę linii telekomunikacyjnych. Budowana obwodnica jest drogą jednojezdniową, dwupasową, dwukierunkową z pięcioma drogami serwisowymi oraz czterema skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Jest to największa inwestycja współfinansowana z budżetu województwa świętokrzyskiego. Jej całkowity koszt szacowany jest na około 14 mln zł, z czego 8,3 mln zł przekazało Ministerstwo Infrastruktury, a 5,7 mln zł zabezpieczył Zarząd Województwa.

Pierwsze samochody przejadą nową trasą prawdopodobnie już pod koniec listopada bieżącego roku. Obecnie przy obwodnicy trwają prace wykończeniowe - oczyszczane są m.in. rowy przydrożne i wzmacniane pobocza.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando