mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie

Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie

Trwają prace związane z budową drugiego etapu obwodnicy Małogoszcza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728. Całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta będzie możliwe już prawdopodobnie pod koniec listopada, kiedy to pierwsze samochody przejadą nową trasą.

Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie
Pierwszy 2 km etap budowy obwodnicy Małogoszcza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728 zakończył się w 2004 roku, ale nie spowodował wyprowadzenia z miasta ruchu samochodów ciężarowych. Umożliwi to dopiero drugi etap, czyli budowa 3,5 km trasy łączącej drogę wojewódzką nr 762 (ulicę Chęcińską w Małogoszczu) z drogą wojewódzką nr 728 w Mieronicach.

Nowa obwodnica ułatwi przejazd przez miasto oraz poprawi warunki życia mieszkańców. Inwestycja objęła m.in. roboty drogowe i odwodnieniowe, przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowę oświetlenia ulicznego, likwidację kolizji linii elektroenergetycznych oraz przebudowę linii telekomunikacyjnych. Budowana obwodnica jest drogą jednojezdniową, dwupasową, dwukierunkową z pięcioma drogami serwisowymi oraz czterema skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Jest to największa inwestycja współfinansowana z budżetu województwa świętokrzyskiego. Jej całkowity koszt szacowany jest na około 14 mln zł, z czego 8,3 mln zł przekazało Ministerstwo Infrastruktury, a 5,7 mln zł zabezpieczył Zarząd Województwa.

Pierwsze samochody przejadą nową trasą prawdopodobnie już pod koniec listopada bieżącego roku. Obecnie przy obwodnicy trwają prace wykończeniowe - oczyszczane są m.in. rowy przydrożne i wzmacniane pobocza.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.