mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie

Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie

Trwają prace związane z budową drugiego etapu obwodnicy Małogoszcza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728. Całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta będzie możliwe już prawdopodobnie pod koniec listopada, kiedy to pierwsze samochody przejadą nową trasą.

Obwodnica Małogoszcza już w listopadzie
Pierwszy 2 km etap budowy obwodnicy Małogoszcza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728 zakończył się w 2004 roku, ale nie spowodował wyprowadzenia z miasta ruchu samochodów ciężarowych. Umożliwi to dopiero drugi etap, czyli budowa 3,5 km trasy łączącej drogę wojewódzką nr 762 (ulicę Chęcińską w Małogoszczu) z drogą wojewódzką nr 728 w Mieronicach.

Nowa obwodnica ułatwi przejazd przez miasto oraz poprawi warunki życia mieszkańców. Inwestycja objęła m.in. roboty drogowe i odwodnieniowe, przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowę oświetlenia ulicznego, likwidację kolizji linii elektroenergetycznych oraz przebudowę linii telekomunikacyjnych. Budowana obwodnica jest drogą jednojezdniową, dwupasową, dwukierunkową z pięcioma drogami serwisowymi oraz czterema skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Jest to największa inwestycja współfinansowana z budżetu województwa świętokrzyskiego. Jej całkowity koszt szacowany jest na około 14 mln zł, z czego 8,3 mln zł przekazało Ministerstwo Infrastruktury, a 5,7 mln zł zabezpieczył Zarząd Województwa.

Pierwsze samochody przejadą nową trasą prawdopodobnie już pod koniec listopada bieżącego roku. Obecnie przy obwodnicy trwają prace wykończeniowe - oczyszczane są m.in. rowy przydrożne i wzmacniane pobocza.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Coraz więcej producentów ulega modzie na downsizing, zmniejszając liczbę cylindrów i dokładając turbodoładowanie. Lamborghini jest jednym z ostatnich producentów, którzy opierają się trendom, przynajmniej w kwestii flagowego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model