mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Marek po konsultacjach

Obwodnica Marek po konsultacjach

Na przełomie października i listopada GDDKiA Oddział w Warszawie wraz z biurem projektowym „Transprojekt Warszawa” zorganizowali spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące projektu: opracowywanej Koncepcji Programowej oraz Programu Funkcjonalno Użytkowego budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Drewnica – Radzymin.

Obwodnica Marek po konsultacjach

- Zgodnie z ogłoszonym harmonogramem, spotkania odbyły się w pięciu  gminach: Radzymin, Marki, Kobyłka, Zielonka i Wołomin. Zainteresowanie było duże. Przybyło ponad  160 osób i złożono 14 wniosków - informuje GDDKiA.

Ostatnio realizacja inwestycji otrzymała zielone światło. W exposé, wygłoszonym w październiku br., premier Donald Tusk zapowiedział, że w 2013 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę obwodnicy Marek w trybie „zaprojektuj i zbuduj”. Realizację tego postulatu umożliwi zmiana „Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015”, przyjęta przez rząd. 

Komentuj:

~acw 2013-01-18

a jak ma wyglądać - na nasypie i bez tunelów, żeby aż do Otwocka się niosło?!

~precz 2013-01-18

cieszę się. ale już widzę kolejną trasą w tym strasznym tunelu z ekranów wysokich na 4-5 metrów. precz, precz, precz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.