mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Mińska już za 2 lata

Obwodnica Mińska już za 2 lata

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu decyzji lokalizacyjnej dla ponad 20 km autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Nowa obwodnica o parametrach autostrady, powstanie w ciągu drogi krajowej nr 2 do końca 2010 roku.

Obwodnica Mińska już za 2 lata
4 stycznia bieżącego roku Wojewoda Mazowiecki podpisał decyzję lokalizacyjną dla 20 km odcinka obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 2 od Choszczowki do węzła Ryczołek. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2010 roku, a szacowany koszt to około 730 mln zł. Do połowy 2008 roku GDDKiA powinna uzyskać od Wojewody Mazowieckiego pozwolenie na budowę tej trasy, co warunkuje terminowe zakończenie.

Projektowana obwodnica stanowi odcinek autostrady A-2, który powstanie na wschód od Warszawy na odcinku Warszawa – Kukuryki (przejście graniczne z Białorusią). Celem etapowania polegającego na wydzieleniu obwodnicy Mińska Mazowieckiego z całości przedsięwzięcia jest jak najszybsza realizacja tej trasy, co pozwoli przenieść ruch tranzytowy (w tym przede wszystkim ruch pojazdów ciężkich) poza centrum Mińska Mazowieckiego, przez które dzisiaj przejeżdża 26 tys. pojazdów na dobę, w tym 7 tys. pojazdów ciężkich.

Planowana obwodnica będzie przebiegać po północnej stronie Mińska Mazowieckiego włączając się w istniejący przebieg drogi krajowej nr 2 w okolicy wsi Choszczówka Rudzka oraz wsi Ryczołek. Do pozyskania przez Skarb Państwa jest 1354 działek o łącznej powierzchni 700 ha.

W ramach inwestycji powstanie 20 km dwujezdniowej drogi o parametrach autostrady (prędkość projektowa 120 km/h). Zaplanowano po dwa pasy ruchu i pasy awaryjne. W ciągu obwodnicy powstaną 3 węzły drogowe (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, 35 km dróg dojazdowych, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Remek 2008-01-08

Spoko, poszukam sobie w internecie informacji na temat prędkości projektowej dróg i uzupełnię lukę w wiedzy ;)

~Eberhardt_Mock 2008-01-07

Zgadza się. Np. prędkosć projektowa ścieżki rowerowej to 30 km/h.

~dd 2008-01-07

predkosc projektowa nie ma nic do predkosci dopuszczalnej predkosc projektowa 120 to najwieksza jaka sie stosuje w polsce

~Remek 2008-01-07

Dzięki za wyjaśnienie, ale... tym bardziej jestem zdziwiony. Jeśli prędkość projektowa wynosi 120 km/h to czemu dopuszczalna będzie 130? Już nie wspomnę o tym, że znajdą się tacy, co bez problemu pojadą 200...

~kierowca pospolity 2008-01-07

Ktoś całkiem niedawno, przystępnie i obrazowo tłumaczyl różnicę pomiędz prędkością projektową a prędkością dopuszczlną, np. na autostradzie, to po prostu dwie różne rzeczy, ale jak widać można powzdychać przy okazji i podziwić się troszeczkę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.