mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Mrągowa czeka na wykonawcę

Obwodnica Mrągowa czeka na wykonawcę

Otwarto oferty w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. To pierwsza z pięciu obwodnic miast w województwie warmińsko-mazurskim, które zostaną wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Poza obwodnicą Mrągowa dzięki PO RPW powstaną obwodnice Ełku, Olecka, Nowego Miasta Lubawskiego i Lubawy oraz znajdująca się obecnie na liście rezerwowej północno-wschodnia obwodnica Olsztyna.

Obwodnica Mrągowa czeka na wykonawcę
Droga krajowa nr 59 stanowi połączenie między miejscowościami: Giżycko – Ryn – Mrągowo – Nawiady – Rozogi. Istniejąca obecnie droga przebiega przez Mrągowo ulicami: Giżycką, Mrongowiusza do placu Piłsudskiego skąd biegnie jednym śladem z drogą krajową nr 16 ulicą Wojska Polskiego. W obszarze przejścia przez Mrągowo droga krajowa przecina liczne drogi lokalne skrzyżowaniami jednopoziomowymi. Występują w tej strefie liczne zjazdy indywidualne.
 
Nowa droga o długości 6,5 km omijać będzie Mrągowo od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy i skróci czas podróży. Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Poza drogą główną wybudowane zostaną skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, dwie estakady, wiadukt, kładka dla pieszych. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostaną drogi dojazdowe i zjazdy oraz będą przebudowane odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę. Wzdłuż drogi, w sąsiedztwie terenów zabudowanych ustawione zostaną ekrany akustyczne o łącznej długości 3833 m.

Realizacja zadania potrwa 15 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, z wyłączeniem okresów zimowych.

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i nowy cennik Alfa Romeo

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~~Bonus 2009-06-23

Chociaż, biorąc pod uwagę natężenie debilstwa na drogach w Polsce (rosnące w okolicach Warszawy) należy uznać, że te dobre rozwiązania tylko połowicznie zwiększają bezpieczeństwo. Na matołów potrzebna jest policja i koniecznie przepisy karne za poważniejsze przestępstwa w ruchu drogowym. To się tyczy także wyprzedzania na trzeciego, które w innych krajach tępione jest bezlitośnie.

~Sail 2009-06-22

"Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku". Szkoda, że rzadko spotyka się takie drogi. Mniej byłoby wyprzedzających na trzeciego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.