mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Mrągowa czeka na wykonawcę

Obwodnica Mrągowa czeka na wykonawcę

Otwarto oferty w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. To pierwsza z pięciu obwodnic miast w województwie warmińsko-mazurskim, które zostaną wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Poza obwodnicą Mrągowa dzięki PO RPW powstaną obwodnice Ełku, Olecka, Nowego Miasta Lubawskiego i Lubawy oraz znajdująca się obecnie na liście rezerwowej północno-wschodnia obwodnica Olsztyna.

Obwodnica Mrągowa czeka na wykonawcę
Droga krajowa nr 59 stanowi połączenie między miejscowościami: Giżycko – Ryn – Mrągowo – Nawiady – Rozogi. Istniejąca obecnie droga przebiega przez Mrągowo ulicami: Giżycką, Mrongowiusza do placu Piłsudskiego skąd biegnie jednym śladem z drogą krajową nr 16 ulicą Wojska Polskiego. W obszarze przejścia przez Mrągowo droga krajowa przecina liczne drogi lokalne skrzyżowaniami jednopoziomowymi. Występują w tej strefie liczne zjazdy indywidualne.
 
Nowa droga o długości 6,5 km omijać będzie Mrągowo od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy i skróci czas podróży. Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Poza drogą główną wybudowane zostaną skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, dwie estakady, wiadukt, kładka dla pieszych. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostaną drogi dojazdowe i zjazdy oraz będą przebudowane odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę. Wzdłuż drogi, w sąsiedztwie terenów zabudowanych ustawione zostaną ekrany akustyczne o łącznej długości 3833 m.

Realizacja zadania potrwa 15 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, z wyłączeniem okresów zimowych.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~~Bonus 2009-06-23

Chociaż, biorąc pod uwagę natężenie debilstwa na drogach w Polsce (rosnące w okolicach Warszawy) należy uznać, że te dobre rozwiązania tylko połowicznie zwiększają bezpieczeństwo. Na matołów potrzebna jest policja i koniecznie przepisy karne za poważniejsze przestępstwa w ruchu drogowym. To się tyczy także wyprzedzania na trzeciego, które w innych krajach tępione jest bezlitośnie.

~Sail 2009-06-22

"Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku". Szkoda, że rzadko spotyka się takie drogi. Mniej byłoby wyprzedzających na trzeciego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.