mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Mszczonowa przed terminem

Obwodnica Mszczonowa przed terminem

Pierwsi kierowcy pojechali już nowowybudowaną obwodnicą Mszczonowa (woj. mazowieckie). Kontrakt, o wartości 68 mln zł, miał zostać ukończony w ciągu 15 miesięcy od rozpoczęcia robót (z wyłączeniem 3-miesięcznego okresu zimowego), czyli do marca 2011r. Prace zostały jednak zrealizowane 5 miesięcy przed terminem umownym.

Obwodnica Mszczonowa przed terminem

Wykonawcą pracbyło konsorcjum: Mirbud S.A. Skierniewice / Zakład Robót Mostowych Mostmar sp.j. Pietrzykowice / Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Lubartów.

Dzięki inwestycji - budowa II etapu obwodnicy Mszczonowa – powstała droga o długości 6,3 km od wybudowanego węzła Mszczonów I (na przecięciu dróg krajowych Nr 50 i 8) do zmodernizowanego odcinka drogi krajowej Nr 50. Przedsięwzięcie jest kontynuacją zakończonego w 2004 roku I etapu budowy obwodnicy Mszczonowa.

W ramach zadania zrealizowano:
- budowę węzła Tarczyńska oraz skrzyżowania łączącego obwodnicę ze starym śladem drogi nr 50
- budowę 4 obiektów inżynierskich, w tym:
- wiaduktu w ciągu drogi lokalnej Mszczonów-Kamionka
- mostu nad ciekiem wodnym (dopływ rzeki Pisi)
- wiadukt na projektowanym węźle "Tarczyńska" w ciągu ul. Tarczyńskiej
- wiadukt nad linia kolejową Łuków - Skierniewice.

Wybudowano także urządzenia ochrony środowiska (zbiorniki retencyjne, urządzenia podczyszczające), oświetlenie na węźle i skrzyżowaniu, przebudowano linie energetyczne, urządzenia telekomunikacyjne i wodociągowe.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~mirek 2010-11-11

bo ten rząd buduje, a nie biega z pochodniami i zniczami po Krakowskim Przedmieściu.... w Słupsku oddano właśnie 16,5 km obwodnicy, już śmigamy nową drogą do Szczecina.

~Jotgie 2010-11-02

No proszę! A jednak można! Mam nadzieję, że to konsorcjum coś jeszcze dostanie do wybudowania! PS. Czekałem na tę obwodnicę z niecierpliwością (jak i Żyrardowa, ale tam ponoć kicha!), gdyż jeżdżę tędy dość często.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.