mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Mszczonowa przed terminem

Obwodnica Mszczonowa przed terminem

Pierwsi kierowcy pojechali już nowowybudowaną obwodnicą Mszczonowa (woj. mazowieckie). Kontrakt, o wartości 68 mln zł, miał zostać ukończony w ciągu 15 miesięcy od rozpoczęcia robót (z wyłączeniem 3-miesięcznego okresu zimowego), czyli do marca 2011r. Prace zostały jednak zrealizowane 5 miesięcy przed terminem umownym.

Obwodnica Mszczonowa przed terminem

Wykonawcą pracbyło konsorcjum: Mirbud S.A. Skierniewice / Zakład Robót Mostowych Mostmar sp.j. Pietrzykowice / Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Lubartów.

Dzięki inwestycji - budowa II etapu obwodnicy Mszczonowa – powstała droga o długości 6,3 km od wybudowanego węzła Mszczonów I (na przecięciu dróg krajowych Nr 50 i 8) do zmodernizowanego odcinka drogi krajowej Nr 50. Przedsięwzięcie jest kontynuacją zakończonego w 2004 roku I etapu budowy obwodnicy Mszczonowa.

W ramach zadania zrealizowano:
- budowę węzła Tarczyńska oraz skrzyżowania łączącego obwodnicę ze starym śladem drogi nr 50
- budowę 4 obiektów inżynierskich, w tym:
- wiaduktu w ciągu drogi lokalnej Mszczonów-Kamionka
- mostu nad ciekiem wodnym (dopływ rzeki Pisi)
- wiadukt na projektowanym węźle "Tarczyńska" w ciągu ul. Tarczyńskiej
- wiadukt nad linia kolejową Łuków - Skierniewice.

Wybudowano także urządzenia ochrony środowiska (zbiorniki retencyjne, urządzenia podczyszczające), oświetlenie na węźle i skrzyżowaniu, przebudowano linie energetyczne, urządzenia telekomunikacyjne i wodociągowe.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~mirek 2010-11-11

bo ten rząd buduje, a nie biega z pochodniami i zniczami po Krakowskim Przedmieściu.... w Słupsku oddano właśnie 16,5 km obwodnicy, już śmigamy nową drogą do Szczecina.

~Jotgie 2010-11-02

No proszę! A jednak można! Mam nadzieję, że to konsorcjum coś jeszcze dostanie do wybudowania! PS. Czekałem na tę obwodnicę z niecierpliwością (jak i Żyrardowa, ale tam ponoć kicha!), gdyż jeżdżę tędy dość często.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.