mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Nowogardu za połowę ceny

Obwodnica Nowogardu za połowę ceny

Budowa obwodnicy Nowogardu może wynieść połowę  kwoty określonej w pierwotnym kosztorysie. Najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy zaoferował Budimex - 161,5 mln zł.

Obwodnica Nowogardu za połowę ceny
GDDKiA, ogłaszając przetarg rok temu, szacowała, że droga zostanie zbudowana za ponad 320 mln zł. Zainteresowanych było aż 13 firm i konsorcjów, m.in. z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii. Procedury mocno się przeciągały z powodu pytań od potencjalnych wykonawców. Drogowcy stracili z tego powodu kilka miesięcy, ale zaoszczędzili pieniądze, bo właśnie w tym czasie ceny zaczęły drastycznie maleć. W przetargach na budowy dróg sięgają średnio 70 proc. kosztorysu. W przypadku obwodnicy Nowogardu oferty są jeszcze korzystniejsze.

Ostatecznie na przetarg wpłynęło siedem ofert. Najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy zaoferował Budimex - 161,5 mln zł. - Oferta teraz jest sprawdzana pod względem formalnym.

Przekazanie placu budowy, o ile nie będzie żadnych protestów i odwołań, powinno nastąpić w marcu tego roku. Obwodnica będzie miała dwujezdniową drogę ekspresową o długości 9,4 km, powstaną na niej trzy węzły drogowe i dziewięć wiaduktów. Dzięki nowej drodze odetchną nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy Nowogardu. W tej chwili DK6 biegnie przez środek miasta. Latem w samym centrum permanentnie stoi korek aut jadących w stronę morza oraz w kierunku Szczecina. Obwodnica ma powstać w 22 miesiące od rozpoczęcia robót.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~zen 2010-02-08

"Obwodnica będzie miała dwujezdniową drogę ekspresową ..." znaczy się lewe i prawe pobocze ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model