mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Nowogardu za połowę ceny

Obwodnica Nowogardu za połowę ceny

Budowa obwodnicy Nowogardu może wynieść połowę  kwoty określonej w pierwotnym kosztorysie. Najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy zaoferował Budimex - 161,5 mln zł.

Obwodnica Nowogardu za połowę ceny
GDDKiA, ogłaszając przetarg rok temu, szacowała, że droga zostanie zbudowana za ponad 320 mln zł. Zainteresowanych było aż 13 firm i konsorcjów, m.in. z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii. Procedury mocno się przeciągały z powodu pytań od potencjalnych wykonawców. Drogowcy stracili z tego powodu kilka miesięcy, ale zaoszczędzili pieniądze, bo właśnie w tym czasie ceny zaczęły drastycznie maleć. W przetargach na budowy dróg sięgają średnio 70 proc. kosztorysu. W przypadku obwodnicy Nowogardu oferty są jeszcze korzystniejsze.

Ostatecznie na przetarg wpłynęło siedem ofert. Najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy zaoferował Budimex - 161,5 mln zł. - Oferta teraz jest sprawdzana pod względem formalnym.

Przekazanie placu budowy, o ile nie będzie żadnych protestów i odwołań, powinno nastąpić w marcu tego roku. Obwodnica będzie miała dwujezdniową drogę ekspresową o długości 9,4 km, powstaną na niej trzy węzły drogowe i dziewięć wiaduktów. Dzięki nowej drodze odetchną nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy Nowogardu. W tej chwili DK6 biegnie przez środek miasta. Latem w samym centrum permanentnie stoi korek aut jadących w stronę morza oraz w kierunku Szczecina. Obwodnica ma powstać w 22 miesiące od rozpoczęcia robót.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

G-Power Storm – V-max 345 km/h!

auto motor i sport 0000-00-00

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~zen 2010-02-08

"Obwodnica będzie miała dwujezdniową drogę ekspresową ..." znaczy się lewe i prawe pobocze ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.