mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Olecka w ciągu DK 65

Obwodnica Olecka w ciągu DK 65

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 (woj. warmińsko-mazurskie). Wykonawcą robót o wartości ponad 109 mln zł jest konsorcjum firm, którego liderem jest EUROVIA POLSKA S.A. Wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 15 miesięcy bez okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). 

Obwodnica Olecka w ciągu DK 65
Obwodnica Olecka będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1. Połączona zostanie z istniejącym układem komunikacyjnym poprzez budowę skrzyżowań, dróg dojazdowych, 6 wiaduktów i 2 estakad. W projekcie przewidziana jest również budowa   przepustów oraz przebudowa i zabezpieczenie kolidujących z inwestycją urządzeń infrastruktury technicznej, a także  budowa oświetlenia skrzyżowań. Obwodnica Olecka o długości około 7,6 km  będzie omijała miasto od strony zachodniej. Projektowana trasa oddala się od istniejącej drogi nr 65 w kierunku zachodnim na wysokości miejscowości Sedranki, przecina linię kolejową Gołdap – Olecko i dalej drogę wojewódzką na wysokości miejscowości Jaśki. Następnie trasa omija Zielonówek od strony wschodniej i biegnie wzdłuż ściany lasu na wysokości miejscowości Rosochackie. Dalej projektowana droga przed Kukowem włącza się ponownie w istniejącą drogę nr 65.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Porozumienie w sprawie dofinansowania projektu podpisano miesiąc wcześniej, 14 czerwca 2010 r. Maksymalna kwota dofinansowania UE nie przekracza 85% rzeczywistej kwoty wydatków kwalifikowanych.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.