mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Olecka w ciągu DK 65

Obwodnica Olecka w ciągu DK 65

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 (woj. warmińsko-mazurskie). Wykonawcą robót o wartości ponad 109 mln zł jest konsorcjum firm, którego liderem jest EUROVIA POLSKA S.A. Wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 15 miesięcy bez okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). 

Obwodnica Olecka w ciągu DK 65
Obwodnica Olecka będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1. Połączona zostanie z istniejącym układem komunikacyjnym poprzez budowę skrzyżowań, dróg dojazdowych, 6 wiaduktów i 2 estakad. W projekcie przewidziana jest również budowa   przepustów oraz przebudowa i zabezpieczenie kolidujących z inwestycją urządzeń infrastruktury technicznej, a także  budowa oświetlenia skrzyżowań. Obwodnica Olecka o długości około 7,6 km  będzie omijała miasto od strony zachodniej. Projektowana trasa oddala się od istniejącej drogi nr 65 w kierunku zachodnim na wysokości miejscowości Sedranki, przecina linię kolejową Gołdap – Olecko i dalej drogę wojewódzką na wysokości miejscowości Jaśki. Następnie trasa omija Zielonówek od strony wschodniej i biegnie wzdłuż ściany lasu na wysokości miejscowości Rosochackie. Dalej projektowana droga przed Kukowem włącza się ponownie w istniejącą drogę nr 65.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Porozumienie w sprawie dofinansowania projektu podpisano miesiąc wcześniej, 14 czerwca 2010 r. Maksymalna kwota dofinansowania UE nie przekracza 85% rzeczywistej kwoty wydatków kwalifikowanych.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Szybka premiera klasy CL AMG

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.