Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Olsztyna musi poczekać

Obwodnica Olsztyna musi poczekać

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję środowiskową dla północno-wschodniej obwodnicy Olsztyna. Jednym z powodów uchylenia decyzji, przedstawionym przez sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku, była dezaktualizacja niektórych ustaleń raportu o oddziaływaniu na środowisko wskutek znacznego upływu czasu, jaki minął od momentu sporządzenia raportu.

Obwodnica Olsztyna musi poczekać
Prace zmierzające do uzyskania tej decyzji rozpoczęły się w marcu 2006 roku. Decyzja środowiskowa wydana została w lipcu 2009 roku, prawomocność i ostateczność uzyskała 22 marca 2010 roku po rozpatrzeniu przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania. W kwietniu 2010 roku zostały złożone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi na tę decyzję. Wyrok zapadł w marcu 2012 roku.

Teraz GDDKiA czeka na pisemne uzasadnienie wyroku, aby móc podjąć decyzję o dalszych krokach w sprawie północno-wschodniej obwodnicy Olsztyna. Realizacja tego zadania będzie możliwa dopiero w następnym okresie unijnego finansowania, czyli w latach 2014-20. Konieczna będzie aktualizacja i poprawienie wskazanych przez sąd elementów raportu o oddziaływaniu na środowisko i ponowne złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Indre 2012-04-20

W końcu wiadomo skąd mamy dziurę budżetową!

~dajan55 2012-04-17

I tak to się u nas wydaje pieniądze . Sztab ludzi pracuje , idą miliony złotych a póżniej do szuflady !. A jak są pieniądze to znów taniec zaczyna się od początku na łeb na szyję aby pieniądze nie przepadły !. A w pospiechu robi się byle jak bez konsultacji (bo przecież nie ma czasu) - sąd decyzję "uwala" i tak w koło Macieju - nie obrażając tego ostatniego - a w tym wszystkim najważniejsze że się interes kręci !!!. Premie idą , robota jest - "fachowcy" mają zatrudnienie !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota South Africa Motors i Toyota Gazoo Racing South Africa przedstawiają potwora, który powalczy o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar 2017. Toyota Hilux Evo wyróżnia się m.in. siłą napędową kierową tylko na oś tylną.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj