mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Olsztyna musi poczekać

Obwodnica Olsztyna musi poczekać

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję środowiskową dla północno-wschodniej obwodnicy Olsztyna. Jednym z powodów uchylenia decyzji, przedstawionym przez sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku, była dezaktualizacja niektórych ustaleń raportu o oddziaływaniu na środowisko wskutek znacznego upływu czasu, jaki minął od momentu sporządzenia raportu.

Obwodnica Olsztyna musi poczekać
Prace zmierzające do uzyskania tej decyzji rozpoczęły się w marcu 2006 roku. Decyzja środowiskowa wydana została w lipcu 2009 roku, prawomocność i ostateczność uzyskała 22 marca 2010 roku po rozpatrzeniu przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania. W kwietniu 2010 roku zostały złożone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi na tę decyzję. Wyrok zapadł w marcu 2012 roku.

Teraz GDDKiA czeka na pisemne uzasadnienie wyroku, aby móc podjąć decyzję o dalszych krokach w sprawie północno-wschodniej obwodnicy Olsztyna. Realizacja tego zadania będzie możliwa dopiero w następnym okresie unijnego finansowania, czyli w latach 2014-20. Konieczna będzie aktualizacja i poprawienie wskazanych przez sąd elementów raportu o oddziaływaniu na środowisko i ponowne złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Indre 2012-04-20

W końcu wiadomo skąd mamy dziurę budżetową!

~dajan55 2012-04-17

I tak to się u nas wydaje pieniądze . Sztab ludzi pracuje , idą miliony złotych a póżniej do szuflady !. A jak są pieniądze to znów taniec zaczyna się od początku na łeb na szyję aby pieniądze nie przepadły !. A w pospiechu robi się byle jak bez konsultacji (bo przecież nie ma czasu) - sąd decyzję "uwala" i tak w koło Macieju - nie obrażając tego ostatniego - a w tym wszystkim najważniejsze że się interes kręci !!!. Premie idą , robota jest - "fachowcy" mają zatrudnienie !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.