mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Kierowcy jadący przez Ostrów Wielkopolski mogą odetchnąć z ulgą. Brakujący odcinek obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego o długości 13 km jest już gotowy do użytku. Jadąc drogą ekspresową S11 można całkowicie ominąć centrum miasta.

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Ten fragment drogi ekspresowej S11 połączy w przyszłości Śląsk i wybrzeże Bałtyku. Przebieg tego odcinka ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego w Polsce, ale przede wszystkim województwa wielkopolskiego.

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego jest jedną z dziewięciu dużych inwestycji drogowych realizowanych w Wielkopolsce przez GDDKiA z udziałem środków Unii Europejskiej. Pierwszy odcinek o długości 6,2 km zakończono w 2009 roku. Na rozpoczęcie drugiego etapu mieszkańcy musieli poczekać aż 5 lat. Realizacja ruszyła pod koniec 2014 roku, a koszt robót wyceniono na prawie 285 mln zł.

Trasa jest skomunikowana z kluczowymi drogami dla miasta poprzez węzły Ostrów Wielkopolski Wschód i Ostrów Wielkopolski Południe. Komunikację lokalną zapewniają nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu - bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem 15 obiektów inżynierskich. Przy okazji inwestycji zmodernizowano 1,4 kilometrowy fragment drogi krajowej nr 25 stanowiący wyjazd ul. Kaliską w stronę Kalisza. Z kolei dalszy odcinek drogi krajowej nr 25, poprzez Kalisz aż do Konina jest obecnie w fazie projektu.

Na trasie budowy drogi ekspresowej S11 prowadzono prace archeologiczne na obszarze o łącznej powierzchni ponad 15 hektarów. Podczas prac badawczych, zadokumentowano liczne ślady działalności ludzkiej z przeszłości - pozostałości budynków mieszkalnych i gospodarczych, studnie piece i paleniska. Odkryto też cmentarzysko ciałopalne w m. Wtórek. Odkryto tam 165 grobów popielnicowych, często w obstawie kamiennej.
 
Po przekazaniu do ruchu nowego odcinka drogi nadal trwają prace wykończeniowe i porządkujące m.in. przy drogach serwisowych.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

pioter2 2018-01-31

Jutro będę miał przyjemność się tam przejechać, nareszcie ;)

~IrekKsa 2017-07-19

To bardzo dobra wiadomość. Od razu szybciej i lepiej będzie się dostać w miejsce docelowe. Zazwyczaj jeżdżę samochodami pożyczonymi w Panek, które zapewniają wysoki komfort jazdy no ale i tak milej byłoby dostawać się w wybrane miejsce szybciej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.