mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Pabianic już w budowie

Obwodnica Pabianic już w budowie

26 lipca br. rozpoczęła się budowa zachodniej ponad 15 km obwodnicy Pabianic. Inwestycja ma być ukończona do końca listopada 2011 r. Obwodnica będzie w przyszłości częścią drogi ekspresowej S14 łączącej S8 w okolicach Dobronia z autostradą A2 i DK 1 w okolicy Emilii.

Obwodnica Pabianic już w budowie
Obwodnica przebiegać będzie przez granice administracyjne miasta Łódź na granicy z gminą Ksawerów, przez gminę Pabianice oraz gminę Dobroń. Długość całkowita obwodnicy wynosi 15,2 km: na odcinku Ksawerów – Dobroń została zaplanowana jako trasa ekspresowa S14 (9,6 km), natomiast na długości 5,6 km będzie przebiegać w korytarzu drogi krajowej nr 14 BIS (łącznik do do istniejącej DK 14).

Umowa na budowę została podpisana 18 czerwca br. z konsorcjum firm z liderem, firmą Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy – 513,7 mln zł. Na obwodnicy Pabianic powstaną 3 węzły drogowe: „Rypułtowice”, „Pabianice” i „Dobroń”. W przyszłości powstanie jeszcze węzeł „Lublinek”.

Całkowita długość łącznic zaprojektowana na węzłach obwodnicy miasta Pabianice wynosi 6,5 km, długość przebudowanych dróg poprzecznych to 4 km, drogi dojazdowe zapewniające dojazd do pól, działek prywatnych oraz zbiorników retencyjno-odparowujących będą miały wynosi 16,2 km długości. W ramach inwestycji powstanie również 11 wiaduktów i 1 most, a także przejście dla zwierząt oraz liczne przepusty pod drogą. W ramach budowy obwodnicy Pabianic powstanie infrastruktura techniczna podziemna i nadziemna.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~poklas 2010-09-03

Budowe już widać zaraz przed Dobroniem od strony Łasku. tuż przy stacji shella zaczęto budować wiadukt nad torami kolejowymi...

~oburzony 2010-07-28

Wreszczie,ale zobaczę i uwierze jak zacznie sie coś robic, na pewno na bierząco będe informował poprzez fotki ktore mam zamiar robic !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.