mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Pabianic pod ruchem

Obwodnica Pabianic pod ruchem

Otwarto obwodnicę Pabianic. Kierowcy nie muszą już tracić czasu w korkach bo do dyspozycji mają 15 kilometrów nowoczesnej, bezpiecznej trasy, trzy węzły i kilka wiaduktów. Nowa trasa to część Zachodniej Obwodnicy Pabianic - droga ekspresowa S14. Dotychczas możliwy był przejazd na sześciokilometrowym odcinku z Łodzi do Szynkielewa tylko dla samochodów osobowych. W nocy z piątku na sobotę została przekazana do ruchu druga część Zachodniej Obwodnicy Pabianic S14.

Obwodnica Pabianic pod ruchem
Dzięki nowej trasie o łącznej długości 15,2 km z centrum Pabianic wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy. Kierowcy jadący od strony Sieradza na węźle „Dobroń" dostaną się na nową drogę i jadąc przepisową prędkością pokonają ten odcinek w ciągu 10-12 minut. Pozwoli to na radykalne skrócenie czasu podróży (wcześniej w godzinach szczytu przejazd przez Pabianice i Ksawerów zajmował nawet do godziny).

Ponadto poprawi się bezpieczeństwo ruchu oraz wygoda podróżowania. Nowa trasa oznacza także znaczną poprawę życia mieszkańców Pabianic. Z ulic: Łaskiej i Partyzanckiej zniknie ciężki transport zmierzający do Łodzi. Przez centrum miasta będą jechały wyłącznie samochody docelowo zmierzające do Pabianic, a także kierowcy jadący w kierunku Rzgowa. Z nowej trasy możemy zjechać (i wjechać na nią) na trzech węzłach; „Dobroń" (S14/DK 14), „Pabianice" (S14/DK 71) i „Rypułtowice" (ul. Rypułtowicka w Łodzi). Trasa na końcu przebiegu włącza się w ulicę Pabianicką w Łodzi, w okolicach centrum handlowego. Wartość kontraktu to ponad 513 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~KIEROWCA 2012-07-31

Mieli ja zakończyć w listopadzie 2011r., ale lepiej później niż w wcale. DZIĘKUJEMY CI CEZARY!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando