mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Poborszowa otwarta

Obwodnica Poborszowa otwarta

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o oddaniu do użytku obwodnicy Poborszowa. 3 km odcinek obejścia znajdujący się w ciągu drogi krajowej nr 45 kosztował ponad 29 mln zł.

Obwodnica Poborszowa otwarta
Nowa obwodnica pozwoli wyprowadzić cały ruch tranzytowy z tej opolskiej miejscowości, w której fragment drogi krajowej nr 45 miał dwa bardzo ostre i niebezpieczne zakręty. Dochodziło na nich do licznych kolizji i wypadków ciężarówek.

Obwodnica ma jezdnię o dwóch pasach ruchu po 3,5 m szerokości oraz umocnione pobocza bitumiczne o szerokości 2 metrów. Projekt budowlany zawierał rozwiązania techniczne służące minimalizacji negatywnych oddziaływań na środowisko naturalne. Na rzecz poprawy bezpieczeństwa ustawiono również 1290 metrów barier energochłonnych.

W ramach zadania poza robotami ściśle drogowymi, przebudowano również kolidujące uzbrojenie terenu (linie energetyczne, telekomunikacyjne i sieci wodociągowe), wybudowano oświetlenie drogowe na skrzyżowaniach, umożliwiających połączenie z dotychczasowym przebiegiem drogi krajowej nr 45 oraz urządzenia do podczyszczania ścieków (separatory).

Inwestycja związana z budową obwodnicy kosztowała ponad 29 mln zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A., które wykonało powierzone jej zadanie w okresie od 23 marca 2007 roku (przekazanie placu budowy) do 15 grudnia bieżącego roku (kiedy odbył się ostateczny odbiór).

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.