mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Podegrodzia - nowa trasa w rejonie sądeckim

Obwodnica Podegrodzia - nowa trasa w rejonie sądeckim

Nowa obwodnica Podegrodzia ma długość prawie 6,5 km, cztery ronda i trzy mosty, zaczyna się na rondzie w Naszacowicach, biegnie brzegiem Dunajca i łączy ze starosądecką obwodnicą w okolicach Brzeznej.

Obwodnica Podegrodzia - nowa trasa w rejonie sądeckim
Obwodnica powstała w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, jako zadanie p.n. „Budowa obejścia wsi Brzezna, Stadła i Podegrodzia po wale przeciwpowodziowym”. Wartość przedsięwzięcia to ponad 53 mln zł, z czego ponad 44 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.  
 

Obwodnica powstała w ciągu drogi wojewodzkiej nr 969. Celem inwestycji było odciążenie miejscowości Brzezna, Stadła i Podegrodzie od nadmiernego ruchu pojazdów, zwłaszcza ciężkich. Dzięki zbudowaniu obwodnicy ruch tranzytowy zostanie przeniesiony na obszary mniej zurbanizowane.
 
Dodatkowo poprawie ulegnie jakość połączenia z obszarami inwestycyjnymi zlokalizowanymi w pobliżu nowo wybudowanej obwodnicy, jak również z miejscowościami atrakcyjnymi turystycznie. Ponadto ułatwiony zostanie dojazd do polsko – słowackich przejść granicznych Piwniczna – Mniszek nad Popradem, Niedzica – Lysa n. Dunajcom oraz Leluchów – Čirč.
 

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.