mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Północnej Iławy już pod koniec 2010 r.

Obwodnica Północnej Iławy już pod koniec 2010 r.

W sierpniu rozpocznie się budowa obwodnicy północnej Iławy. Prace budowlane wyniosą ponad 33 mln zł. Wykonawca – firma Skanska zamierza zakończyć prace jeszcze w 2010 roku.

Obwodnica Północnej Iławy już pod koniec 2010 r.
Inwestycja budowa północnej obwodnicy Iławy zakłada budowę drogi o długości 1,14 km od ronda na skrzyżowaniu ulicy Ostródzkiej i alei Jana Pawła II do projektowanego ronda w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Na całym odcinku drogi przebudowana zostanie sieć teletechniczna, elektroenergetyczna, gazowa, sanitarna, wodociągowa, deszczowa i cieplna oraz oświetlenie.

Prace obejmą też budowę estakady nad Kanałem Iławskim i przebudowę 330-metrowego odcinka ulicy Dąbrowskiego wraz z rozbiórką i budową nowego mostu nad rzeką Iławką. Wykonany zostanie również tymczasowy most objazdowy.

- Dzięki połączeniu z drogą krajową nr 16 obwodnica Iławy stanie się częścią głównej trasy komunikacyjnej na terenie Warmii i Mazur i odciąży ruch tranzytowy w mieście – mówi Wojciech Kołacki, Menedżer Projektu, Skanska.

Prace budowlane przy obwodnicy Iławy rozpoczną się na początku sierpnia. Przewidziany w umowie termin realizacji inwestycji to wrzesień 2011 r. Skanska planuje jednak wcześniejsze zakończenie prac – już pod koniec 2010 r.

Kontrakt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem projektu jest Gmina Miejska Iława.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

bolo333 2009-08-07

Szanowna redakcjo, nie chodzi o Północną Iławę, lecz Obwodnicę Północną! Nie róbcie wiochy!

~perche 2009-07-31

Panie Redaktorzu, a gdzie leży Północna Iława?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport