mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Poznania będzie rozbudowana

Obwodnica Poznania będzie rozbudowana

Już ponad 10 lat liczy autostrada A2 stanowiąca południową obwodnicę Poznania. Poznański odcinek A2 jest w eksploatacji AWSA. W ciągu 10 lat z obwodnicy, będącej w eksploatacji Autostrady Wielkopolskiej, skorzystało 115 mln pojazdów. Jak zapowiada AWSA w związku z rosnącym ruchem niezbędna jest rozbudowa tego odcinka o trzeci pas ruchu.

Obwodnica Poznania będzie rozbudowana

- W ciągu 10 lat funkcjonowania obwodnicy Poznania ruch wzrósł tak znacznie, że obecnie niezbędna jest rozbudowa tego odcinka o dodatkowy trzeci pas ruchu. Rozpoczęcie inwestycji jest możliwe jeszcze w drugiej połowie 2014r. Wszystko zależy od wyników rozmów i ustaleń z naszym partnerem publicznym czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i mobilizacji wszystkich stron projektu – informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy spółki Autostrada Wielkopolska.

W czerwcu 2012r. Autostrada Wielkopolska oddała do ruchu 2 nowe, w pełni wyposażone węzły: Poznań Wschód i Poznań Zachód. Tym samym długość bezpłatnej autostradowej obwodnicy miasta wydłużyła się do 26 kilometrów a na jej trasie znalazło się 5 w pełni wyposażonych węzłów autostradowych. Dziś węzły te wpływają na zmniejszenie i poprawę bezpieczeństwa ruchu w mieście i są sposobem na szybki dojazd do najważniejszych punktów użyteczności publicznej jak np. lotnisko, stadion czy dworzec PKP.
   
W listopadzie 2012r. rozpoczęły się prace przygotowawcze zmierzające do poszerzenia 17 km obwodnicy od węzła Poznań Zachód do węzła Krzesiny o trzeci pas ruchu. Trzeci pas ruchu na odcinku Poznań Wschód – Krzesiny zostanie dobudowany w terminie późniejszym – ok. 2018r.

 

Tematy w artykule: autostada A2

Podobne wiadomości:

Wykonawcy wezwani do naprawy A2

Wykonawcy wezwani do naprawy A2

Polskie drogi 2012-02-25

Autostrada A2 przed Euro 2012

Autostrada A2 przed Euro 2012

Polskie drogi 2012-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Słaby wzrok za kierownicą
Słaby wzrok za kierownicą
Podczas prowadzenia auta dobry wzrok to podstawa – ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę o zbyt małej ostrości wzroku jest większe niż u osób, które nie mają wady wzroku.