Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Poznania w planach

Obwodnica Poznania w planach

Zachodnia obwodnica Poznania znalazła się w programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Powstanie droga o długości 27 km, a koszt inwestycji wyniesie około 800 mln zł.

Obwodnica Poznania w planach

Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Transportu poinformowało, że w wyniku porozumienia Ministra Transportu Jerzego Polaczka i Wojewody Wielkopolskiego Tadeusza Dziuby, budowa zachodniej obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11, na odcinku północnym: Złotkowo - A2 (węzeł Głuchowo), została zachowana w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012.

29 sierpnia br. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął i rekomendował Radzie Ministrów projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Jest to pierwszy w sektorze drogownictwa kompleksowy program wieloletni, określający cele, wydatki zaproponowane na poszczególne lata i źródła ich finansowania.
Po przyjęciu programu przez Radę Ministrów, stworzone zostaną podstawy formalne i finansowe dla uruchomienia prac przygotowawczych do jego realizacji.

Przeczytaj także:

Powstaje most nad Cybiną (2007-09-06)

Obwodnica Poznania, tak ale dalej (2006-09-07)


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Alfista 2007-12-18

do Casandry: nie znam tego przypadku (bo Poznaniem średnio się interesuję), ale co do zasady masz rację! Odstępstwa mogą się zdarzyć, ale uzasadniać trzeba odstępstwo od tej reguły - normalnie obwodnica powinna iść poza terenami miejskiej zabudowy ;)

~antoniusz 2007-09-11

Do jack: sądzę że jest to spowodowane tym że Obwodnica na południe od A2 leży w ciągu S5 a na północ to S11

~Casandra 2007-09-11

Nie mozna budowac obwodnic blizej miast bo to by bylo zaprzeczeniem celu budowy obwodnicy. Nie mozna polaczyc tych obu drog. Obwodnice musz byc budowane w pewnej odleglosci od obrzezy miast bo miasto rozrastajac sie wchlonie obwodnice ktora z czasem stanie sie trasa srednicowa i wtedy nalezy wybudowac kolejna obwodnice. Jest to naturalny cykl sproboj zrobic odwrotnie i zacznij wyburzac domy aby wcisna taka droge miedzy domy. Kto sie zgodzi na takiego sasiada. A tak jak juz droga istnieje to "widzialy galy co braly".

~grz 2007-09-10

jack, zapytaj idiotów odpowiedzialnych za plany zagospodarowania przestrzennego. Na trasie, która byłaby optymalna, są już domy i osiedla.

~jack 2007-09-10

jakos dziwnie pokrecona jest ta poludniowa czesc (nie mozna bylo bardziej na wschod, prawie po linii prostej?)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.