mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Poznania w planach

Obwodnica Poznania w planach

Zachodnia obwodnica Poznania znalazła się w programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Powstanie droga o długości 27 km, a koszt inwestycji wyniesie około 800 mln zł.

Obwodnica Poznania w planach

Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Transportu poinformowało, że w wyniku porozumienia Ministra Transportu Jerzego Polaczka i Wojewody Wielkopolskiego Tadeusza Dziuby, budowa zachodniej obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11, na odcinku północnym: Złotkowo - A2 (węzeł Głuchowo), została zachowana w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012.

29 sierpnia br. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął i rekomendował Radzie Ministrów projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Jest to pierwszy w sektorze drogownictwa kompleksowy program wieloletni, określający cele, wydatki zaproponowane na poszczególne lata i źródła ich finansowania.
Po przyjęciu programu przez Radę Ministrów, stworzone zostaną podstawy formalne i finansowe dla uruchomienia prac przygotowawczych do jego realizacji.

Przeczytaj także:

Powstaje most nad Cybiną (2007-09-06)

Obwodnica Poznania, tak ale dalej (2006-09-07)


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Alfista 2007-12-18

do Casandry: nie znam tego przypadku (bo Poznaniem średnio się interesuję), ale co do zasady masz rację! Odstępstwa mogą się zdarzyć, ale uzasadniać trzeba odstępstwo od tej reguły - normalnie obwodnica powinna iść poza terenami miejskiej zabudowy ;)

~antoniusz 2007-09-11

Do jack: sądzę że jest to spowodowane tym że Obwodnica na południe od A2 leży w ciągu S5 a na północ to S11

~Casandra 2007-09-11

Nie mozna budowac obwodnic blizej miast bo to by bylo zaprzeczeniem celu budowy obwodnicy. Nie mozna polaczyc tych obu drog. Obwodnice musz byc budowane w pewnej odleglosci od obrzezy miast bo miasto rozrastajac sie wchlonie obwodnice ktora z czasem stanie sie trasa srednicowa i wtedy nalezy wybudowac kolejna obwodnice. Jest to naturalny cykl sproboj zrobic odwrotnie i zacznij wyburzac domy aby wcisna taka droge miedzy domy. Kto sie zgodzi na takiego sasiada. A tak jak juz droga istnieje to "widzialy galy co braly".

~grz 2007-09-10

jack, zapytaj idiotów odpowiedzialnych za plany zagospodarowania przestrzennego. Na trasie, która byłaby optymalna, są już domy i osiedla.

~jack 2007-09-10

jakos dziwnie pokrecona jest ta poludniowa czesc (nie mozna bylo bardziej na wschod, prawie po linii prostej?)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando