mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Przemyśla wystartuje jeszcze w tym roku?

Obwodnica Przemyśla wystartuje jeszcze w tym roku?

Wojewoda Podkarpacki wydał długo oczekiwaną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28”. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Decyzja jest ostatnim wymaganym elementem koniecznym do podpisania umowy o dofinansowanie oraz do ogłoszenia przetargu na realizację robót. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidywane jest na IV kwartał 2010 r.

Obwodnica Przemyśla wystartuje jeszcze w tym roku?
Z kolei ministerstwo finansów przyznało Przemyślowi kwotę ponad 11 mln zł z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy wschodniej drogi obwodowej miasta. Pieniądze te stanowić będą uzupełnienie wkładu własnego Gminy niezbędnego do realizacji projektu współfinansowanego ze środków UE.

Przedsięwzięcie to ma charakter priorytetowy, zakwalifikowane zostało do zadań, które mają być współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Budowa obwodnicy miasta Przemyśla pozwoli m.in. na:

  • eliminację wąskich gardeł komunikacyjnych na drogach krajowych, stanowiących główny układ komunikacyjny miasta w kierunku północ-wschód i zachód-wschód;
  • skrócenie czasu przejazdu przez miasto Przemyśl i zmniejszenie kosztów społecznych ich użytkowania i eksploatacji;
  • przeniesienie ruchu tranzytowego z centrum miasta na obwodnicę, a tym samym odciążenie istniejącego układu komunikacyjnego i zmniejszenie dużego natężenia ruchu na istniejącej sieci ulic miejskich w Przemyślu;
  • przejęcie w decydującej mierze ruchu ciężkiego, co w radykalny sposób zmniejszy uciążliwe oddziaływanie istniejącej drogi na pobliskie otoczenie, w tym zabudowę mieszkaniową w centrum Przemyśla w zakresie hałasu, zanieczyszczenia powietrza i drgań;
  • poprawę bezpieczeństwa ruchu.


Decyzja wojewody zatwierdza także m.in. projekt budowlany przedsięwzięcia, podział nieruchomości na potrzeby tej inwestycji, ustala obowiązek przebudowy istniejących sieci uzbrojenia terenu i dróg innych kategorii, ustala warunki wynikające z potrzeb ochrony środowiska, ochrony zabytków i dóbr kultury współczesnej oraz potrzeb obronności państwa.

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~A w Sanok nie chcą obwodnicy 2010-04-01

I w Przemyslu potrafia sie wziaść za obwodnice, a w nieodległym Sanoku Pan Burmistrz napisał pismo do GDDKIA w którym prosi aby nie budowali prawdziwej obwodnicy odciążającej miasto tak jak było zaplanowane, tylko ze wystarczy nam malła namiastka tej drogi, a reszte ruchu to puscic tymi ulicami które juz są... ciezko to sobie wyobrzic ale to niestety prawda. Mam tylko nadzieje ze GDDKIA bardziej racjonaklnie do tego podejdzie i nie zgodzi sie z tym pomysłem....

~quie 2010-03-29

decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej to połączona decyzja na budowę i decyzję lokalizacyjna. wprowadzono ją niedawna nowelizacją ustawy.

~Jotgie 2010-03-29

Cyt: "(...) decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (...)" - czyli wydał POZWOLENIE NA BUDOWĘ? O to chodzi? Bo tak się to fachowo nazywa wg prawa budowlanego i takimi nazwami należałoby się posługiwać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.