mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Puław coraz bliżej

Obwodnica Puław coraz bliżej

Obwodnica Puław będzie liczyć prawie 25 km, a most na Wiśle ponad 1038 mb. Projekt o wartości szacowanej około 700 mln zł jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej S-12, która będzie stanowić drogową oś Lubelszczyzny.

Obwodnica Puław coraz bliżej

Pierwszy etap obwodnicy Puław ma 12,7 km, w tym most na Wiśle o długości 1032 m (jego szerokość wyniesie ponad 22 m, w tym jezdnie dwa razy po 7 m szerokości, które będą rozdzielone 2,5-metrowym pasem). Dwujezdniowa droga prowadzić będzie od rejonu wsi Bronowice, przez most do węzła, który przecina trasę Puławy - Warszawa. Pozostała część obwodnicy będzie jednojezdniowa. Zakres inwestycji obejmie również budowę systemu odwodnienia drogi, zagospodarowanie terenów zieleni oraz przebudowę sieci infrastrukturalnych.

Projekt pierwszego etapu budowy został zgłoszony do finansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Został zaakceptowany przez Komisję Europejską i czeka na podpisanie umowy o dofinansowaniu. Całkowita wartość projektu wynosi 408 milionów złotych. Unia Europejska dołoży 75% tej kwoty.

Drugi etap budowy obwodnicy Puław obejmie odcinek o długości 12 km, który połączy węzeł Azoty w Puławach z Chrząchówkiem (na drodze Lublin - Warszawa).

Budowa nowego odcinka drogi krajowej nr 12 w Puławach to część większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa północnej obwodnicy Puław w ciągu drogi krajowej nr 12 Radom - Lublin. Celem budowy obwodnicy miasta Puławy jest m.in.: lepsze połączenie drogi krajowej nr 12, a docelowo drogi ekspresowej S12 z siecią autostrad i dróg ekspresowych, usunięcie tzw. "wąskich gardeł" w ciągu drogi krajowej, przyciągnięcie inwestorów krajowych i zagranicznych, ułatwienie ruchu turystycznego w regionie oraz poprawa dostępności Białorusi, Ukrainy i Rosji z krajami Unii Europejskiej poprzez sieć drogową.


 
 


Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~czytelniczka 2008-05-12

bardzo mnie to cieszy gdyż mieszkam przy głównej ulicy w górze puławskiej od lat czekaliśmy na ten moment ponieważ wielu rodzinom tiry zabrały zdrowie słuch i może będzie nam dane kilka lat przeżyć w spokoju mamy poważnie uszkodzone domy ale to nikogo nie interesowało także będzie to duży komfort

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.