mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Radomia: jest zgoda na realizację inwestycji

Obwodnica Radomia: jest zgoda na realizację inwestycji

Wojewoda mazowiecki podpisał Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej dla I etapu obwodnicy Radomia – drogi ekspresowej S7. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności. Na jej budowę trzeba jednak poczekać. Będzie możliwa dopiero gdy pojawią się oszczędności w rządowym programie drogowym, a z tym jak wiadomo krucho.

Obwodnica Radomia: jest zgoda na realizację inwestycji
ZRID dotyczy odcinka ekspresowej obwodnicy Radomia o długości ponad 22 km w powiecie radomskim. Trasa będzie prowadzić przez gminy: Jedlińsk, Zakrzew, Wolanów oraz Kowala. Projekt zakłada m.in. budowę trzech węzłów komunikacyjnych: „Radom Północ”, „Radom Zachód” oraz „Wolanów”.

Obwodnica Radomia będzie elementem prowadzonej rozbudowy drogi krajowej nr 7 z Gdańska do Rabki. Została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 z możliwością realizacji do 2013 r.

Projekt budowy obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej nr 7 na parametrach drogi ekspresowej w etapie I przewiduje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 z 2,5m pasem awaryjnym oraz 12 m pas rozdziału stanowiący rezerwę pod budowę trzeciego pasu ruchu. Równolegle wzdłuż trasy ekspresowej zbudowane zostaną drogi serwisowe zapewniające komunikację dla ruchu lokalnego.

Podobne wiadomości:

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~AB17pl 2011-07-07

Oszczędności mogą być duże należy tylko podzielić trupa którego trzyma się Grabarczyk i ulokowana przez niego w PKP PLK Giedryś - zabezpieczajaca, chodzi o S-8 Łódź Wrocław, na której nikt nic nie robi (Skanska) albo udaje że robi (ocinek 1 przy AOW) a dalsza część Syców - Łódź to poroniony pomysl na drogę wojewódzką za pieniądze GDDKiA bez szans na ukończenie w ciągu 10 najbliższych lat.

~Hellboy 2011-07-07

Cholernie mocno trzymam kciuki za to żeby kasa się znalazła... Przejazd przez Radom aktualnie jest totalną tragedią.. Miasto jest zapchane, mnóstwo świateł i jedzie się totalnie długo.. Ale jeszcze gorszą tragedią jest odcinek Radom-Skarżysko.. Świetnie było by zrobić też ten odcinek, wtedy mielibyśmy w praktyce szybki przejazd od Warszawy aż do Kielc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy
Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy
Brytyjski producent wprowadza na rynek odświeżoną wersję modelu Sport. Przy tej okazji inżynierowie wzięli na warsztat najmocniejszą wersję oznaczoną logo SVR.