mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Radomia już z podpisem

Obwodnica Radomia już z podpisem

Podpisano umowę na budowę południowej obwodnicy Radomia. Prace ruszą już wiosną. W pierwszej kolejności realizowany będzie  dwupoziomowy węzeł na osiedlu Południe. Zakończenie budowy obwodnicy planowne jest do końca sierpnia 2014 roku.

Obwodnica Radomia już z podpisem
W przetargu na budowę obwodnicy południowej wpłynęło 15 ofert. Ostatecznie okazało się, że wykonawcą prac będzie konsorcjum firm Fart, Trakt, Mosty-Łódź i Budromost, które złożyło najtańszą ofertę – niespełna 154,5 mln zł. Na sfinansowanie tego zamówienia władze Radomia zaplanowały około 186 milionów złotych.

Prace przygotowawcze wykonawca zacznie jeszcze w lutym bieżącego roku. W pierwszej kolejności będą zbudowane drogi techniczne w rejonie alei Grzecznarowskiego, umożliwiające dojazd do terenu budowy. Drogowcy będą również niwelowali teren oraz budowali bazę z zapleczem technicznym. Nie spowoduje to jednak większych utrudnień w ruchu. Jak poinformowano zaraz po podpisaniu umowy, jednym z najistotniejszych elementów inwestycji, a co za tym idzie - przewidzianym do realizacji w pierwszym terminie - będzie dwupoziomowy węzeł na osiedlu Południe (między torami oraz ulicą Sycyńską). Musi on powstać, by móc rozprowadzać ruch z powstających później nowych jezdni obwodnicy.

Obwodnica południowa miasta będzie zaczynać się naprzeciw Centrum Handlowego M1 przy alei Grzecznarowskiego. Będzie przebiegała koło bloków przy Radomskiego. Przetnie ulice Wyścigową, Grzebieniową i Witkacego. Przez pola dotrze do skrzyżowania Wiejskiej i Godowskiej. Następnie przejdzie pod torami kolejowymi i tuż obok osiedla Południe pobiegnie w kierunku ulicy Żelaznej. Przez teren gminy Kowala dotrze w końcu do trasy E77 (w miejscowości Kosów).

Do linii kolejowej na Południu trasa będzie miała dwie jezdnie, a dalej tylko jedną. Inwestycja obejmuje także budowę czterech wiaduktów drogowych, dziesięciu przejść dla zwierząt, kładki dla pieszych w rejonie ulicy Witkacego, tunelu i przejazdów gospodarczych, przepustów, zbiornika wodno-retencyjnego oraz wodno-odparowującego. Obok tej trasy powstaną chodniki (około 8500 metrów), ścieżki rowerowe (też około 8500 metrów) i ekrany akustyczne. Przy okazji powstawania obwodnicy południowej będzie przebudowana istniejąca infrastruktura telekomunikacyjna, sieć gazowa oraz linie energetyczne. Powstanie też nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz tak zwane drogi odbarczające.

Podobne wiadomości:

Peugeot 508 RXH 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Hybrydowy off-roadowiec. Świetnie wyposażony, sprawny na drodze, radzi sobie w lekkim terenie, a dzięki unikalnemu połączeniu silników wysokoprężnego i elektrycznego jest wyjątkowo oszczędny. Peugeot 508 RXH ma dużo atutów.

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~olo 2012-02-15

To wspaniale że w końcu zrobią nam obwodnicę południową Radomia ale dlaczego będzie ona budowana niemalże w CENTRUM RADOMIA czy to jest dobry pomysł aby cały WSCHODNI TRANZYT PCHAĆ PRZEZ ŚRODEK 30 000 OSIEDLA IDALIN. Jak dobrze, że tam nie mieszkam hahaha!!!

~xx12 2012-02-11

To bardzo dobra wiadomość. Ta obwodnica odciąży tranzyt od strony Kielc i Starachowic, w stronę Kozienic i Lublina i poprawi komunikację w południowych dzielnicach.

~zirytowany 2012-02-09

do aa > dzieciaku, Twoje pokolenie udowadnia, że edukacja w tym kraju leży. przecież w tekście jest mowa o "południowej" obwodnicy. to jedno z pierwszych słów. najgrosze jest to, że Twoje pokolenie nie tylko nie ma wiedzy, ale ma za dużo tupetu. czyli "nie wiem ale się mądrzę".

~aa 2012-02-09

Jak zwykle redaktorzyny nie wspominaja o jaka dokladnie obwodnice chodzi. Od lat jest planowana w ciagu DK7/S7, a tutaj opisuja raczej poludniowa obwodnice.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.