mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Radomia już z podpisem

Obwodnica Radomia już z podpisem

Podpisano umowę na budowę południowej obwodnicy Radomia. Prace ruszą już wiosną. W pierwszej kolejności realizowany będzie  dwupoziomowy węzeł na osiedlu Południe. Zakończenie budowy obwodnicy planowne jest do końca sierpnia 2014 roku.

Obwodnica Radomia już z podpisem
W przetargu na budowę obwodnicy południowej wpłynęło 15 ofert. Ostatecznie okazało się, że wykonawcą prac będzie konsorcjum firm Fart, Trakt, Mosty-Łódź i Budromost, które złożyło najtańszą ofertę – niespełna 154,5 mln zł. Na sfinansowanie tego zamówienia władze Radomia zaplanowały około 186 milionów złotych.

Prace przygotowawcze wykonawca zacznie jeszcze w lutym bieżącego roku. W pierwszej kolejności będą zbudowane drogi techniczne w rejonie alei Grzecznarowskiego, umożliwiające dojazd do terenu budowy. Drogowcy będą również niwelowali teren oraz budowali bazę z zapleczem technicznym. Nie spowoduje to jednak większych utrudnień w ruchu. Jak poinformowano zaraz po podpisaniu umowy, jednym z najistotniejszych elementów inwestycji, a co za tym idzie - przewidzianym do realizacji w pierwszym terminie - będzie dwupoziomowy węzeł na osiedlu Południe (między torami oraz ulicą Sycyńską). Musi on powstać, by móc rozprowadzać ruch z powstających później nowych jezdni obwodnicy.

Obwodnica południowa miasta będzie zaczynać się naprzeciw Centrum Handlowego M1 przy alei Grzecznarowskiego. Będzie przebiegała koło bloków przy Radomskiego. Przetnie ulice Wyścigową, Grzebieniową i Witkacego. Przez pola dotrze do skrzyżowania Wiejskiej i Godowskiej. Następnie przejdzie pod torami kolejowymi i tuż obok osiedla Południe pobiegnie w kierunku ulicy Żelaznej. Przez teren gminy Kowala dotrze w końcu do trasy E77 (w miejscowości Kosów).

Do linii kolejowej na Południu trasa będzie miała dwie jezdnie, a dalej tylko jedną. Inwestycja obejmuje także budowę czterech wiaduktów drogowych, dziesięciu przejść dla zwierząt, kładki dla pieszych w rejonie ulicy Witkacego, tunelu i przejazdów gospodarczych, przepustów, zbiornika wodno-retencyjnego oraz wodno-odparowującego. Obok tej trasy powstaną chodniki (około 8500 metrów), ścieżki rowerowe (też około 8500 metrów) i ekrany akustyczne. Przy okazji powstawania obwodnicy południowej będzie przebudowana istniejąca infrastruktura telekomunikacyjna, sieć gazowa oraz linie energetyczne. Powstanie też nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz tak zwane drogi odbarczające.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~olo 2012-02-15

To wspaniale że w końcu zrobią nam obwodnicę południową Radomia ale dlaczego będzie ona budowana niemalże w CENTRUM RADOMIA czy to jest dobry pomysł aby cały WSCHODNI TRANZYT PCHAĆ PRZEZ ŚRODEK 30 000 OSIEDLA IDALIN. Jak dobrze, że tam nie mieszkam hahaha!!!

~xx12 2012-02-11

To bardzo dobra wiadomość. Ta obwodnica odciąży tranzyt od strony Kielc i Starachowic, w stronę Kozienic i Lublina i poprawi komunikację w południowych dzielnicach.

~zirytowany 2012-02-09

do aa > dzieciaku, Twoje pokolenie udowadnia, że edukacja w tym kraju leży. przecież w tekście jest mowa o "południowej" obwodnicy. to jedno z pierwszych słów. najgrosze jest to, że Twoje pokolenie nie tylko nie ma wiedzy, ale ma za dużo tupetu. czyli "nie wiem ale się mądrzę".

~aa 2012-02-09

Jak zwykle redaktorzyny nie wspominaja o jaka dokladnie obwodnice chodzi. Od lat jest planowana w ciagu DK7/S7, a tutaj opisuja raczej poludniowa obwodnice.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.