mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Radomia na dobrej drodze

Obwodnica Radomia na dobrej drodze

Po kilku odrzuconych wariantach przebiegu obwodnicy zachodniej Radomia jest wreszcie porozumienie w sprawie budowy obejścia miasta.

Obwodnica Radomia na dobrej drodze

Podczas spotkania na temat planowanego przebiegu zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi S7 wybrany został wariant z budową następujących węzłów dróg: 

  •  Jedlanka- Kępiny ( droga nr 7),
  •  węzeł Mleczków

Radom proponuje tu nowy ślad drogi wojewódzkiej nr 740, ponieważ ulica Przytycka pełniąca obecnie tę rolę nie spełnia parametrów drogi klasy  G  (głównej). Z propozycjami miasta Radomia zgadza się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Ministerstwo Transportu, ponieważ jest to   rozwiązanie zapewniające bezkolizyjną i szybką komunikację do drogi ekspresowej S7.

Wprowadzenie tych rozwiązań wymaga obecnie akceptacji Marszałka Województwa. Jeśli taka będzie, inwestorzy przystąpią do przygotowania inwestycji od strony formalnej i uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń i decyzji koniecznych nie tylko do budowy obwodnicy, ale także wszystkich odcinków   dróg dojazdowych.

Do końca IV kwartału 2007r. spodziewane jest uzyskanie decyzji środowiskowej, realizacja inwestycji może (jeśli nie nastąpią przeszkody) rozpocząć się pod koniec 2009r. i zakończy się około roku 2012. Obwodnica ma usprawnić i przyśpieszyć ruch na drodze krajowej numer 7, która docelowo będzie posiadać status drogi ekspresowej.

Przeczytaj także:

Raciąż będzie miał obwodnicę (2007-01-10)

Powstanie obwodnica warszawskiej Pragi (2006-12-04)

Siódemka wokół Grójca (2006-08-11)

S7 Białobrzegi-Jedlińsk - rusza budowa (2006-07-07)


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~jdk_Jakub_Kluzinski 2007-01-27

Nie ma jednomyślności co do przebiegu, na który zgodził się prezydent Radomia. Polecam strone internetowa Stowarzyszenia Kocham Radom (mozna znalezc poprzez Google) - w dziale aktualnosci.

~do MtM 2007-01-16

co ty pleciesz?

~MtM 2007-01-16

Gratuluję im węzła S-12 w planowanym miejscu. Pomarzyć dobrz rzecz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny
Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny
Oferta Toyoty Auris poszerzyła się o trzy wersje: Selection Pure, Selection Platinum i Selection Passion. Auto można zamawiać w polskich salonach już od początku maja, a ceny startują od 81,9 tys. zł.