mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ropczyc - jest decyzja i protesty

Obwodnica Ropczyc - jest decyzja i protesty

Jest decyzja ministra budownictwa w/s budowy obwodnicy miasta Ropczyce w ciągu drogi krajowej Nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Niestety, zanim ruszy budowa Ministerstwo Środowiska musi najpierw rozpatrzyć kolejny już protest grupy mieszkańców.

Żeby wystąpić o pozwolenie na budowę drogowcy muszą zdobyć jeszcze jeden ważny dokument. Chodzi o pozwolenie wodno-prawne, które zostało już wydane przez wojewodę. Zostało jednak złożone odwołanie do ministra środowiska i teraz toczy się postępowanie wyjaśniające przed ministrem środowiska w/s tej decyzji. Powoduje to, że o pozwolenie na budowę 4,6 km obwodnicy, inwestor będzie mógł wystąpić najwcześniej we wrześniu.

Z planów wynika, że obwodnica będzie zaczynać się tuż przed zjazdem do drogi w kierunku Mielca, następnie jadąc od strony Dębicy obwodnica ominie miasto z prawej strony.

W regionie podkarpackim o obwodnice oprócz Ropczyc starają się też miedzy innymi: Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Sokołów Małopolski i Leżajsk oraz Sanok.

Przeczytaj także:

330 mln zł na główną trasę Podkarpacia (2007-03-14)

Dukla – mieszkańcy czekają na obwodnicę (2007-03-22)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~jan 2008-10-18

to nie żadna obwodnica tylko druga droga w miescie, przeciez nie omiija Ropczyc ,tylko idzie między domami , teraz, a co będzie za parę lat? strata pieniędzy.

~konrad 2008-09-19

Smiejcie sie. Ja tych wszystkich ludzi znam. Wiem, gdzie ma przebiegac ta obwodnica. Mysle, ze powinna isc strona pólnocna, ale tego juz sie nie da zmienic. Dla mnie to i tak wszystko jedno, bo na chwile obecna mieszkam przy drodze E4 Co do dworca PKP, to bardzo przykre, bo przejazdy koleja sa o wiele tansze i szybsze niz busem. Pozdrawiam.

~ropczyce 2008-07-11

Obwodnica Ropczyc!!!! Dzień dobry! Drodzy państwo! Budowa rozpoczyna sie od złośliwych czynów... Na zboże które za 2 tygodnie będzie do koszenia z sąsiedniej działki zrzucają ścięte duże drzewa, a budowa jeszcze nawet nie jest rozpoczęta ani wiaduktów ani mostów ... po prostu dążą do tego żeby złośliwie zniszczyć obywatela Ropczyc. Obywatel wywiązuje sie z podatków wobec państwa, a państwo mu niszczy prace rolnika i związane z tym koszty. "Czy Państwo jest Państwem prawa czy bezprawia"? Za pole na Obwodnice nie zapłacili choć chciałam im sprzedać , a wywłaszczenie jeszcze sie nie uprawomocniło!

~Fiakier 2007-11-04

Wiecie dlaczego Dworzec PKP Ropczyce jest w odległości 5 km od centrum? Bo dryndziarze, właściciele wozów konnych pojechali z petycją do Lwowa, aby linia kolejowa nie przechodziła przez Ropczyce bo oni stracą dochody. I Franz Joseph I prfzychylił się do ich prośby. teraz sytuacja się powtarza. Cebulowo!

~kierowca 2007-05-17

jak sie jedzie przez ropczyce to nawet radio nie chce odbierać, zaorać tę wiochę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.