mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ropczyc - jest decyzja i protesty

Obwodnica Ropczyc - jest decyzja i protesty

Jest decyzja ministra budownictwa w/s budowy obwodnicy miasta Ropczyce w ciągu drogi krajowej Nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Niestety, zanim ruszy budowa Ministerstwo Środowiska musi najpierw rozpatrzyć kolejny już protest grupy mieszkańców.

Żeby wystąpić o pozwolenie na budowę drogowcy muszą zdobyć jeszcze jeden ważny dokument. Chodzi o pozwolenie wodno-prawne, które zostało już wydane przez wojewodę. Zostało jednak złożone odwołanie do ministra środowiska i teraz toczy się postępowanie wyjaśniające przed ministrem środowiska w/s tej decyzji. Powoduje to, że o pozwolenie na budowę 4,6 km obwodnicy, inwestor będzie mógł wystąpić najwcześniej we wrześniu.

Z planów wynika, że obwodnica będzie zaczynać się tuż przed zjazdem do drogi w kierunku Mielca, następnie jadąc od strony Dębicy obwodnica ominie miasto z prawej strony.

W regionie podkarpackim o obwodnice oprócz Ropczyc starają się też miedzy innymi: Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Sokołów Małopolski i Leżajsk oraz Sanok.

Przeczytaj także:

330 mln zł na główną trasę Podkarpacia (2007-03-14)

Dukla – mieszkańcy czekają na obwodnicę (2007-03-22)

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~jan 2008-10-18

to nie żadna obwodnica tylko druga droga w miescie, przeciez nie omiija Ropczyc ,tylko idzie między domami , teraz, a co będzie za parę lat? strata pieniędzy.

~konrad 2008-09-19

Smiejcie sie. Ja tych wszystkich ludzi znam. Wiem, gdzie ma przebiegac ta obwodnica. Mysle, ze powinna isc strona pólnocna, ale tego juz sie nie da zmienic. Dla mnie to i tak wszystko jedno, bo na chwile obecna mieszkam przy drodze E4 Co do dworca PKP, to bardzo przykre, bo przejazdy koleja sa o wiele tansze i szybsze niz busem. Pozdrawiam.

~ropczyce 2008-07-11

Obwodnica Ropczyc!!!! Dzień dobry! Drodzy państwo! Budowa rozpoczyna sie od złośliwych czynów... Na zboże które za 2 tygodnie będzie do koszenia z sąsiedniej działki zrzucają ścięte duże drzewa, a budowa jeszcze nawet nie jest rozpoczęta ani wiaduktów ani mostów ... po prostu dążą do tego żeby złośliwie zniszczyć obywatela Ropczyc. Obywatel wywiązuje sie z podatków wobec państwa, a państwo mu niszczy prace rolnika i związane z tym koszty. "Czy Państwo jest Państwem prawa czy bezprawia"? Za pole na Obwodnice nie zapłacili choć chciałam im sprzedać , a wywłaszczenie jeszcze sie nie uprawomocniło!

~Fiakier 2007-11-04

Wiecie dlaczego Dworzec PKP Ropczyce jest w odległości 5 km od centrum? Bo dryndziarze, właściciele wozów konnych pojechali z petycją do Lwowa, aby linia kolejowa nie przechodziła przez Ropczyce bo oni stracą dochody. I Franz Joseph I prfzychylił się do ich prośby. teraz sytuacja się powtarza. Cebulowo!

~kierowca 2007-05-17

jak sie jedzie przez ropczyce to nawet radio nie chce odbierać, zaorać tę wiochę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando