mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ropczyc już za rok

Obwodnica Ropczyc już za rok

W połowie sierpnia bieżącego roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Ropczyc. 4,5 km drogowe obejście znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Według planów wykonawca ma zakończyć prace budowlane do końca 2009 roku.

Obwodnica Ropczyc już za rok
Obwodnica Ropczyc w ciągu drogi krajowej nr 4 to jedna z podkarpackich inwestycji uwzględnionych w aktualnym rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, jednak o potrzebie realizacji tego zadania mówiono już dużo wcześniej. Co ciekawe, pierwsze koncepcje tej trasy zostały przygotowane w 1957 roku, a budowa rozpoczęła się dopiero pół wieku później. Na początku planowano budowę 4,5 km trasy po południowej stronie miasta, potem w latach 70 powstała koncepcja 11 km obejścia po stronie północnej. W latach 90 ze względu na brak pieniędzy dłuższy wariant został odrzucony. Niestety sporo czasu zajęło także uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwolenia na budowę. Pozwoliło to w końcu w połowie sierpnia 2008 roku wbić symboliczną łopatę i rozpocząć realizację tego zadania.

W ramach kontraktu wybudowany zostanie 4,5 km fragment dwujezdniowej drogi klasy GP (po dwa pasy ruchu), o nośności 115 kN na oś. Przebudowane zostaną istniejące ulice, powstaną drogi dojazdowe dla zapewnienia połączeń sieci istniejących dróg oraz dojazdu do posesji, wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: węzeł Wiejska na przecięciu się projektowanej obwodnicy z ulicą Wiejską oraz węzeł Witosa na przecięciu projektowanej obwodnicy z ulicą Witosa. Poza tym drogowcy wybudują skanalizowane skrzyżowanie (z sygnalizacją świetlną) z ulicą 3-go Maja, rondo na skrzyżowaniu ulicami Mickiewicza i Ogrodniczą, dwa wiadukty nad obwodnicą, most nad rzeką Wielopolką i 5 przejazdów gospodarczych. Wykonane zostaną także: odwodnienie drogi, kanalizacja deszczowa, oświetlenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ekrany akustyczne i odpowiednie oznakowanie, a cała kolidująca infrastruktura zostanie przebudowana.

Wartość kontraktu finansowanego ze środków budżetowych wynosi 167 mln zł, a wykonawcą jest Podkarpacki Holding Budowy Dróg Drogbud ze Strzyżowa. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają się zakończyć do końca 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Audi S4 i S4 Avant – 333 KM zabawy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Wiesław 2009-04-25

Ropczycanin 26 ma rację. Średnio rozgarnięty człowiek po spojrzeniu na mapę wytyczyłby trasę od strony północnej. Chodzi tu tak i o przebieg E40, jak i ukształtowanie terenu oraz obecność zakładów przemysłowych. Niestety, w Ropczycach wieś tańczy, wieś śpiewa, wieś rządzi.

~AndyK:) 2008-09-15

Witam! Wisz co "Ropczycanin26" jestem z okolic Ropczyc i pracuję w Ropczycach i znam problem obwodnicy i to dosyć dobrze i coś mi się wydaje że te Twoje wypowiedzi to wypowiedzi Pana Bodzianego....lub kogoś innego z opozycji działającej na przekór obecnemu Burmistrzowi... Żałosne!!!!!!! Pozdrawiam i mam nadzieję, że wreszcie trochu Ropczyce się odkorkują:):)

~arter1 2008-09-05

Lepsza taka niz żeby budowąc inną następne 20 lat.

~Mieszko 2008-09-02

Ta przebudowa drogi krajowej nr 4 jest na wypadek, gdyby na Euro nie zdążyli z autostradą do granicy z Ukrainą?

~Dam 2008-08-31

A mnie sie bardzo podoba załączona mapka. Komu jeszcze się podoba?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando