mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ropczyc już za rok

Obwodnica Ropczyc już za rok

W połowie sierpnia bieżącego roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Ropczyc. 4,5 km drogowe obejście znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Według planów wykonawca ma zakończyć prace budowlane do końca 2009 roku.

Obwodnica Ropczyc już za rok
Obwodnica Ropczyc w ciągu drogi krajowej nr 4 to jedna z podkarpackich inwestycji uwzględnionych w aktualnym rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, jednak o potrzebie realizacji tego zadania mówiono już dużo wcześniej. Co ciekawe, pierwsze koncepcje tej trasy zostały przygotowane w 1957 roku, a budowa rozpoczęła się dopiero pół wieku później. Na początku planowano budowę 4,5 km trasy po południowej stronie miasta, potem w latach 70 powstała koncepcja 11 km obejścia po stronie północnej. W latach 90 ze względu na brak pieniędzy dłuższy wariant został odrzucony. Niestety sporo czasu zajęło także uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwolenia na budowę. Pozwoliło to w końcu w połowie sierpnia 2008 roku wbić symboliczną łopatę i rozpocząć realizację tego zadania.

W ramach kontraktu wybudowany zostanie 4,5 km fragment dwujezdniowej drogi klasy GP (po dwa pasy ruchu), o nośności 115 kN na oś. Przebudowane zostaną istniejące ulice, powstaną drogi dojazdowe dla zapewnienia połączeń sieci istniejących dróg oraz dojazdu do posesji, wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: węzeł Wiejska na przecięciu się projektowanej obwodnicy z ulicą Wiejską oraz węzeł Witosa na przecięciu projektowanej obwodnicy z ulicą Witosa. Poza tym drogowcy wybudują skanalizowane skrzyżowanie (z sygnalizacją świetlną) z ulicą 3-go Maja, rondo na skrzyżowaniu ulicami Mickiewicza i Ogrodniczą, dwa wiadukty nad obwodnicą, most nad rzeką Wielopolką i 5 przejazdów gospodarczych. Wykonane zostaną także: odwodnienie drogi, kanalizacja deszczowa, oświetlenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ekrany akustyczne i odpowiednie oznakowanie, a cała kolidująca infrastruktura zostanie przebudowana.

Wartość kontraktu finansowanego ze środków budżetowych wynosi 167 mln zł, a wykonawcą jest Podkarpacki Holding Budowy Dróg Drogbud ze Strzyżowa. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają się zakończyć do końca 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Wiesław 2009-04-25

Ropczycanin 26 ma rację. Średnio rozgarnięty człowiek po spojrzeniu na mapę wytyczyłby trasę od strony północnej. Chodzi tu tak i o przebieg E40, jak i ukształtowanie terenu oraz obecność zakładów przemysłowych. Niestety, w Ropczycach wieś tańczy, wieś śpiewa, wieś rządzi.

~AndyK:) 2008-09-15

Witam! Wisz co "Ropczycanin26" jestem z okolic Ropczyc i pracuję w Ropczycach i znam problem obwodnicy i to dosyć dobrze i coś mi się wydaje że te Twoje wypowiedzi to wypowiedzi Pana Bodzianego....lub kogoś innego z opozycji działającej na przekór obecnemu Burmistrzowi... Żałosne!!!!!!! Pozdrawiam i mam nadzieję, że wreszcie trochu Ropczyce się odkorkują:):)

~arter1 2008-09-05

Lepsza taka niz żeby budowąc inną następne 20 lat.

~Mieszko 2008-09-02

Ta przebudowa drogi krajowej nr 4 jest na wypadek, gdyby na Euro nie zdążyli z autostradą do granicy z Ukrainą?

~Dam 2008-08-31

A mnie sie bardzo podoba załączona mapka. Komu jeszcze się podoba?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.