mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Serocka - zmiany

Obwodnica Serocka - zmiany

Prace związane z realizacją obwodnicy Serocka przebiegają zgodnie z harmonogramem. Od 11 lipca wprowadzono czasową organizację ruchu na drodze krajowej nr 62, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 61 w miejscowości Wierzbica do mostu na rzece Narew. Obecna organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lipca br.

Obwodnica Serocka - zmiany
Od 11 lipca br., na okres 3 tygodni,  została zamknieta droga powiatowa nr 01108 w miejscowości Karolino. W drugiej połowie lipca wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na obwodnicy Serocka, aż do układu drogowego od strony Zegrza. Ruch będzie poprowadzony objazdem. Następnie wykonawca wprowadzi czasową organizację ruchu na obwodnicy, do układu drogowego od strony Pułtuska. Przejazd będzie odbywał się wahadłowo. W tym czasie Skanska przebuduje infrastrukturę podziemną i wymieni konstrukcję jezdni oraz ułoży nowe nawierzchnie. Prace drogowe planujemy wykonać do końca lipca br. -  informuje Skanska.

Budowa obwodnicy Serocka obejmuje realizację dwujezdniowej trasy o długości 7 km w ciągu drogi krajowej nr 61, odcinka drogi krajowej nr 62 od ronda w Wierzbicy do mostu nad rzeką Narew i połączenia z obwodnicą oraz odcinka drogi o długości 800 m w ciągu ulicy Zakroczymskiej. Powstaną także trzy węzły drogowe: Wojsk Łączności, Serock i Wierzbica oraz bezkolizyjne skrzyżowania, drogi lokalne równoległe do obwodnicy, 7 wiaduktów, ciągi piesze, zjazdy indywidualne i publiczne, przepusty i przejścia dla zwierząt. W ramach kontraktu wykonane zostaną roboty odwodnieniowe, oświetlenie, oznakowanie poziome i pionowe oraz ekrany akustyczne i elementy bezpieczeństwa ruchu.

Realizacja obwodnicy Serocka ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu na trasie prowadzącej z południa Polski na Mazury. Przez Serock przebiegają teraz drogi krajowe nr 61 i 62. Dzięki tej inwestycji ruch samochodowy zostanie wyprowadzony poza miasto. To zdecydowanie poprawi komunikację –zwłaszcza  w sezonie letnim. Wartość prac wynosi 139 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.