mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Skoczowa: Oferty na dodatkowy przetarg

Obwodnica Skoczowa: Oferty na dodatkowy przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o otwarciu ofert w przetargu na realizację niezakończonych robót na odcinku obwodnicy Skoczowa w ramach projektu budowy drogi ekspresowej S-1 Bielsko Biała - Skoczów - Cieszyn.

Obwodnica Skoczowa: Oferty na dodatkowy przetarg

Przetarg na realizację robót niezakończonych został ogłoszony w wyniku ogłoszenia upadłości jednej z firm-wykonawców, wyłonionych w wyniku pierwszego przetargu na budowę obwodnicy Skoczowa (której budowa została zrealizowana w około 70%). Upadłość firmy PRInż spowodowała konieczność wyłonienia wykonawcy, który dokończy rozpoczęte prace.

Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Termin realizacji wynosi 9 miesięcy, wyłączając okres zimowy.

Celem projektu jest budowa 28.2 km drogi ekspresowej wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 1 z Bielska Białej do Cieszyna, granicy z Czechami. Projekt obejmuje budowę czterech odcinków:

  • odc. 1. Skoczów-Cieszyn 6,7 km - budowa nowej dwujezdniowej drogi ekspresowej (odcinek oddany do ruchu w 2005 r.)
  • odc. 2. Obwodnica Skoczowa 5,5 km – przebudowa jednojezdniowej drogi na dwujezdniową drogę ekspresową;
  • odc. 3. Obwodnica Grodźca 4,9 km - budowa nowej dwujezdniowej drogi ekspresowej;
  • odcinek 4. Bielsko Biała – Jasienica 11,1 km - dostosowanie istniejącej drogi do standardów dwujezdniowej drogi ekspresowej.

Całość robót obejmuje m.in. budowę 3 węzłów drogowych i 1 węzła zespolonego, 47 obiektów inżynierskich, urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, podczyszczalnie ścieków) oraz dojazdów do dróg lokalnych.

Projekt w 75% finansowany ze środków Funduszu Spójności.  Dodatkowym źródłem jest pożyczka Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jak dotąd swoje oferty złożyły następujące firmy: MAX BÖGL & JOSEF KRÝSL - Czechy (cena brutto inwestycji - 22 122 055,15 EUR), Lider Konsorcjum: Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. i Partner Konsorcjum: Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A  - Polska (20 297 102,44 EUR), NCC Aktiebolag - Szwecja (25 265 452,32 EUR), Lider Konsorcjum: DRAGADOS S.A. i Partner Konsorcjum: Polimex Mostostal S.A. - Hiszpania/Polska (21 455 029,42 EUR).

Czytaj także:

Doczekali obwodnicy zachodniej... (2006-08-07)

Ekspresowa trasa Skoczów - Cieszyn (2005-10-05)

Budowa S1 (2005-07-01)


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~~Bonus 2006-08-23

No fakt. To przez PRInża wszystko... Wiem coś o tym hehehe...wekselki,wekselki.... I tak budowa, która miała w tym roku się zakończyć, potrwa jeszcze w przyszłym... A tak na marginesie, to droga ekspresowa S1 BB-Cieszyn na jednej z map samochodowych jest już narysowana jako gotowa cha cha cha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.