mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Skoczowa: Oferty na dodatkowy przetarg

Obwodnica Skoczowa: Oferty na dodatkowy przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o otwarciu ofert w przetargu na realizację niezakończonych robót na odcinku obwodnicy Skoczowa w ramach projektu budowy drogi ekspresowej S-1 Bielsko Biała - Skoczów - Cieszyn.

Obwodnica Skoczowa: Oferty na dodatkowy przetarg

Przetarg na realizację robót niezakończonych został ogłoszony w wyniku ogłoszenia upadłości jednej z firm-wykonawców, wyłonionych w wyniku pierwszego przetargu na budowę obwodnicy Skoczowa (której budowa została zrealizowana w około 70%). Upadłość firmy PRInż spowodowała konieczność wyłonienia wykonawcy, który dokończy rozpoczęte prace.

Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Termin realizacji wynosi 9 miesięcy, wyłączając okres zimowy.

Celem projektu jest budowa 28.2 km drogi ekspresowej wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 1 z Bielska Białej do Cieszyna, granicy z Czechami. Projekt obejmuje budowę czterech odcinków:

  • odc. 1. Skoczów-Cieszyn 6,7 km - budowa nowej dwujezdniowej drogi ekspresowej (odcinek oddany do ruchu w 2005 r.)
  • odc. 2. Obwodnica Skoczowa 5,5 km – przebudowa jednojezdniowej drogi na dwujezdniową drogę ekspresową;
  • odc. 3. Obwodnica Grodźca 4,9 km - budowa nowej dwujezdniowej drogi ekspresowej;
  • odcinek 4. Bielsko Biała – Jasienica 11,1 km - dostosowanie istniejącej drogi do standardów dwujezdniowej drogi ekspresowej.

Całość robót obejmuje m.in. budowę 3 węzłów drogowych i 1 węzła zespolonego, 47 obiektów inżynierskich, urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, podczyszczalnie ścieków) oraz dojazdów do dróg lokalnych.

Projekt w 75% finansowany ze środków Funduszu Spójności.  Dodatkowym źródłem jest pożyczka Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jak dotąd swoje oferty złożyły następujące firmy: MAX BÖGL & JOSEF KRÝSL - Czechy (cena brutto inwestycji - 22 122 055,15 EUR), Lider Konsorcjum: Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. i Partner Konsorcjum: Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A  - Polska (20 297 102,44 EUR), NCC Aktiebolag - Szwecja (25 265 452,32 EUR), Lider Konsorcjum: DRAGADOS S.A. i Partner Konsorcjum: Polimex Mostostal S.A. - Hiszpania/Polska (21 455 029,42 EUR).

Czytaj także:

Doczekali obwodnicy zachodniej... (2006-08-07)

Ekspresowa trasa Skoczów - Cieszyn (2005-10-05)

Budowa S1 (2005-07-01)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~~Bonus 2006-08-23

No fakt. To przez PRInża wszystko... Wiem coś o tym hehehe...wekselki,wekselki.... I tak budowa, która miała w tym roku się zakończyć, potrwa jeszcze w przyszłym... A tak na marginesie, to droga ekspresowa S1 BB-Cieszyn na jednej z map samochodowych jest już narysowana jako gotowa cha cha cha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando