mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Śródmiejska w planach

Obwodnica Śródmiejska w planach

Urząd Miasta w Warszawie poinformował o planowanej inwestycji związanej z budową Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Zabranieckiej. Pierwszy etap budowy ma się rozpocząć w 2009 roku.

Pierwszy i drugi etap inwestycji połączy rondo z węzłem Żaba. Arteria umożliwi poprowadzenie ruchu północ-południe we wschodniej części miasta, z pominięciem Śródmieścia. Projekt ma na celu usprawnienie ruchu w Warszawie poprzez stworzenie korzystnego powiązania międzydzielnicowego. Planowany wschodni odcinek Obwodnicy Śródmiejskiej będzie drogą klasy GP (główna przyspieszona), w ciągu której powstaną dwa ważne węzły komunikacyjne, rondo Wiatraczna i węzeł Żaba.

Pierwszy etap projektu (od ronda Wiatraczna do ul. Zabranieckiej) obejmuje realizację 2 km odcinka dwujezdniowej drogi o szerokości jezdni 10,5 m każda (po 3 pasy ruchu w każdą stronę) wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz dwupoziomowego skrzyżowania z węzłem komunikacyjnym rondo Wiatraczna i bezkolizyjnego przejścia nad linią kolejową. Inwestycja rozpocznie się w 2009 roku i potrwa ponad 2 lata.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe w stolicy (2007-10-10)

Umowa na budowę obwodnicy Warszawy (2007-10-03)


Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~Remek 2007-10-17

Czy jest tu jakiś moderator lub administrator?

~MiCkEy 2007-10-17

PO= Przekręty i Oszustwa. Jeśli dacie się złapać na goracym uczynku to wasza strata my was "nie znamy" a z partii out.

~z innego miasta 2007-10-17

dobrze że do Warszawy przyjeżdżam średnio raz na rok, i to za dużo....

~piotronk22 2007-10-16

O , widzę mamy tu atak zaślepionych z PiS! Jasne, według was, wiernych synków sponiewieranego w piątek Kaczorka, każde działanie ze strony innej niż Partia Braci to przekręt! Zgodnie z tą logiką najlepiej nic nie robić, prawda? A więc,dla własnego bezpieczeństwa: drogowcy nic nie kopać, lekarze nie operować, samorządowcy nie podejmować decyzji, a Euro2012 olać bo inaczej przyjdzie CBA i zrobi z aktywnymi porządek!

~Rumin 2007-10-16

Łapówki to specjalność PO: Gosciu, zal mi ciebie... A co powiesz na podwladnych prezydenta Kaczynskiego: Lipiec, szef COS, jakis jeszcze jeden od narkotykow w kancelarii... a dalej taki Kaczmarek, Putra z oczyszczalnia w Bialymstoku... Chlopie wrzuc na luz. W mysl Twojego rozumowania: Nie rozwijajmy sie to nikt nam nie zarzuci, ze cos poszlo nie tak. To bylo motto Twojego ulubienca za jego rzadow w Warszawie. Ale co tam. Moje slowa to i tak jak grochem o sciane ... [Bez odbioru]

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.