mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Szczawna gotowa

Obwodnica Szczawna gotowa

Od 25 lutego br. można już jeździć obwodnicą Szczawna Zdroju. Między Szczawnem, a Strugą w ciągu ostatnich trzech lat powstało nowe połączenie drogowe, które pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta. Koszt budowy obwodnicy wyniósł przeszło 33 miliony złotych. Połowa z tych środków pochodziła z budżetu Województwa Dolnośląskiego, pozostała część - z unijnej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Obwodnica Szczawna gotowa
Obwodnica Szczawna Zdroju przyczyni się do zmniejszenia hałasu i redukcji emisji spalin w uzdrowisku, czym poprawi komfort życia mieszkańców i warunki pobytu kuracjuszy oraz turystów. Pozwoli też na zwiększenie płynności przejazdu ruchu tranzytowego oraz uporządkuje sytuację komunikacyjną w samym mieście.

Otwarta 25 lutego br. obwodnica to pierwszy etap przebudowy lokalnego układu komunikacyjnego. Aktualnie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przygotowuje jeszcze dwie inwestycje w okolicy: budowę trasy będącej kontynuacją obwodnicy Szczawna Zdroju, a także budowę chodników w miejscowościach Struga i Lubomin (łącznie przeszło 3,5 km długości). Oba przedsięwzięcia są w fazie projektowej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic