Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Szczuczyna otwarta

Obwodnica Szczuczyna otwarta

W piątek, 13 listopada otwarto obwodnicę Szczuczyna. Po 8-kilometrowym odcinku nowej drogi mogą już jeździć auta, ale drogowcom zostały jeszcze do zrobienia prace wykończeniowe. Zobacz, jaka jest nowa obwodnica Szczuczyna i ile kosztowała.

Obwodnica Szczuczyna otwarta

Budowana w ciągu planowanej drogi ekspresowej S 61 Łomża – Augustów – Budzisko obwodnica Szczuczyna wyprowadza ruch tranzytowy poza miasto. Omija je od północnego-zachodu i północy. Zgodnie z umową, termin oddania jej do użytku przewidziano na 11 grudnia. Jednak z przyczyn technologicznych, aby dokończyć wspomniane prace w przewidzianym terminie, trzeba było przenieść ruch na obwodnicę, gdyż układanie nawierzchni trzeba wykonać w miejscu, gdzie obecnie jeżdżą pojazdy.

Budowa obwodnicy Szczuczyna rozpoczęła się 27 sierpnia 2012 roku, ale w wyniku niedotrzymania terminów przez hiszpańską firmę, w czerwcu 2013 roku wstrzymano prace. Wznowiono je dopiero w sierpniu zeszłego roku, kiedy projekt przejęła firma POL-AQUA” S.A. Aktualnie wychodzi na to, że wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z umową.

Całkowita wartość kontraktu wynosi 198,61 mln zł. Obwodnica Szczuczyna ma 8 km długości. 


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~warszawiak 2015-11-17

Wszystko fajnie , ale w ogóle nie rozumiem naszych "kochanych" planistów i decydentów drogowych. Przecież niedługo podobno ma być budowana cała dwujezdniowa S61. To dlaczego zarówno na obwodnicy Szczuczyna, jak i na otwartej dwa lata temu obwodnicy Stawisk nie wykonano od razu dwóch jezdni? Na obu obwodnicach dwie jezdnie występują tylko na węzłach. (te przynajmniej wykonane są w docelowym kształcie). Zamiast od razu na tych odcinkach załatwić sprawę w całości, to za parę lat będzie się te drugie jezdnie dobudowywać. Znowu przy tym będą korki, zatory i utrudnienia, a per saldo wyjdzie razem to wszystko drożej, bo jest "oczywistą oczywistością" (i powtarzam to po raz n-ty), że budowa najpierw jednej jezdni, a potem drugiej jest zawsze droższa od budowy obu jezdni naraz, a ponadto przy późniejszej dobudowie drugiej jezdni dochodzą jeszcze niepotrzebne dodatkowe utrudnienia i straty czasu dla kierowców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj