mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Szubina na '5'

Obwodnica Szubina na '5'

Oddano do użytku obwodnicę miasta Szubina w ciągu drogi krajowej nr 5, łączącej największe aglomeracje miejskie w Polsce, takie jak: gdańska, bydgosko-toruńska, poznańska, wrocławska.

Obwodnica Szubina na '5'

W ciągu 20 miesięcy Skanska zrealizowała zadanie polegające na budowie 5,7 km obwodnicy, budowie 10,7 km dróg dojazdowych i serwisowych, wybudowaniu 7 obiektów  inżynieryjnych, przebudowie uzbrojenia podziemnego, nadziemnego oraz uregulowaniu urządzeń melioracyjnych. Projekt obwodnicy wykonało Biuro Projektowe Dromex S.A. z Warszawy.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł 70,5 mln zł, w tym robót budowlano-montażowych 64,8 mln zł. Źródłem finansowania był budżet, KFD i EBI.

Oczekiwana przez mieszkańców miasta obwodnica spowoduje przeniesienie ruchu tranzytowego oraz ciężkiego z centrum Szubina, skrócenie czasu przejazdu, zachowanie płynności ruchu. Zmniejszy się też zagrożenie wypadkami drogowymi.

Obwodnica Szubina znajduje się w korytarzu przyszłej drogi ekspresowej S-5 Nowe Marzy (wspólny węzeł drogowy S-5 i A-1) - Bydgoszcz - Poznań - Wrocław. Aktualnie budowany jest południowy odcinek S-5 Bydgoszcz - Stryszek - Białe Błota oraz obwodnica Rynarzewa. Odcinek ten połączy się z obwodnicą Szubina, a dalej w kierunku Poznania z autostradą A-2.

Przeczytaj także:

Rusza budowa trasy W-Z w Bydgoszczy (2006-06-22)

Ekspresówki na dobrej drodze (2005-11-15)

Obwodnica na 100% (2006-03-08)


 


Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2006-08-06

Obwodnica Szubina wreszcie ukończona! Czy pojazdy już tą drogą normalnie mogą jeździć? Żadnej fety nie było?. A przy okazji jak Carefour - tzn. inwestor przebudowy węzła: Kujawska /Brzozowa /Niziny w Bydgoszczy ma zamiar wywiązać się z krótszego niż pół roku, terminu wykonania tej inwestycji - takie były deklaracje inwestora w bydgoskich gazetach. Może to jest termin wykonania dróżki dla rowerów?

~~krzywy stefan 2006-07-14

S5 nie skończą do 2255 nie wierze , to już bardziej jest prawdopaobne wybuudowanie S8 do Białegostoku przez Łódz i Warszwe w czasien .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.