mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Trzebiatowa w przetargu

Obwodnica Trzebiatowa w przetargu

Trwa przetarg na realizację III etapu budowy obwodnicy Trzebiatowa w woj. zachodniopomorskim. Wpłynęło 5 ofert. Ogłoszenie przetargu było możliwe dzięki osiągnięciu porozumienia o współfinansowaniu inwestycji, które zostało zawarte między gminą Trzebiatów i województwem zachodniopomorskim.

Obwodnica Trzebiatowa w przetargu
Szacunkowy koszt inwestycji to 26,4 mln złotych. Gmina Trzebiatów zgodziła się na dofinansowanie robót budowlanych i kosztów budowy ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem kwotą 4,6 mln złotych. Po wybudowaniu obwodnicy gmina przejmie też od województwa odcinki dróg wojewódzkich, które przebiegają przez miasto. Ustalono również, że gmina zrekompensuje wydatki województwa za grunty przejęte od gminy pod budowę nowej drogi.

Projektowany odcinek obwodnicy Trzebiatowa będzie miał ok. 1,7 km długości i poprowadzony zostanie przez słabo zagospodarowane obszary zalewowe rzeki Regi. Teren ten jest w dużej części podmokły i będzie wymagał stabilizacji gruntów (wymiany gruntów lub zastosowania pali bądź poduszek keramzytowych) i rozwiązań zabezpieczających korpus drogi przed rozmywaniem. Według wstępnych założeń, projektowany odcinek włączony zostanie do istniejących rond a planowana budowa będzie przecinała ul. Łąkową. Wzdłuż drogi przewidziana została budowa ciągu pieszo-rowerowego.

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.