mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Tyńca Małego już przejezdna

Obwodnica Tyńca Małego już przejezdna

W dniu wczorajszym dla ruchu otwarta została obwodnica Tyńca Małego, co ułatwi nieco jazdę z Wrocławia na południe w kierunku granicy z Czechami.

Obwodnica Tyńca Małego już przejezdna
5-kilometrowa obwodnica Tyńca Małego jest częścią drogi krajowej nr 35 prowadzącej na południowy-zachód od Wrocławia do granicy z Czechami (droga na Świdnicę i Wałbrzych). Obwodnica przebiega po północnej i zachodniej stronie miejscowości. Obwodnica łączy się z AOW poprzez rondo na drodze krajowej nr 35 w obrębie węzła Kobierzyce.

Celem inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości, a co za tym idzie uspokojenie ruchu lokalnego i  polepszenie warunków życia mieszkańców.

Wartość inwestycji to 60,5 mln zł.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu i konieczności przeprowadzenia ostatnich prac na styku nowej obwodnicy z dotychczasową drogą krajową nr 35 ruch został przeniesiony na nową trasę. Utrudnienia potrwają maksymalnie jeszcze do dwóch tygodni.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~adam 2011-06-23

Niestety mylisz się vobis. Na 5 rond turbinowe z dwoma pasami ruchu są 3. Dwa są zwykłe z jednym pasem ruchu. Ale nawet przed tymi turbinowymi jest ograniczenie 50 km/h i przed dojazdem do rond jest zrobiona eSka, żeby zmusić do wytracenia prędkości. Także o płynnym przejeździe nie ma mowy. Jest tak jak napisał teodor - gaz, hamulec, gaz, hamulec itd. Deblizm.

~vobis 2011-06-22

Dobrze przynajmniej, że są to ronda turbinowe i przejazd jest dość płynny.

~teodor 2011-06-22

Ta droga to nieporozumienie. Na 5 km długości jest 5 rond! To ma być obwodnica? I to droga krajowa? Może to jest nowa koncepcja "mózgowców" z GDDKiA na "drogi zaufania" - droga dwujezdniowa, dwupasmowa i co kilometr rondo dla "uspokojenia ruchu"? Takiego debilizmu drogowego jeszcze nie widziałem. Jadąc przez Tyniec zwalniało się raz, na przejazd przez wioskę. A tu mamy gaz, hamulec, redukcja, rondo, gaz, hamulec, redukcja, rondo, gaz, hamulec, redukacja, rondo... i tak pięć razy. Zajebsita płynność jazdy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.