mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wąchocka czeka na pieniądze i wykonawcę

Obwodnica Wąchocka czeka na pieniądze i wykonawcę

Wniosek o dofinansowanie obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej 42 ze środków Unii Europejskiej został złożony wczoraj przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dnia 1 czerwca minął także termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę obwodnicy. Realizacją inwestycji zainteresowane są aż 22 firmy i konsorcja. Rozpoczęcie budowy planowane jest w drugiej połowie roku.

Obwodnica Wąchocka czeka na pieniądze i wykonawcę
Obwodnica Wąchocka na drodze 42 Końskie – Skarżysko – Starachowice to druga po północnej obwodnicy Jędrzejowa inwestycja GDDKiA w województwie świętokrzyskim znajdująca się na liście podstawowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wniosek o dofinansowanie w kwocie 133 milionów złotych został złożony w polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, skąd trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Komisji Europejskiej.

Pierwszy etap przetargu na budowę obwodnicy Wąchocka został ogłoszony pod koniec kwietnia, w maju został złożony wniosek do wojewody o decyzję zgody na realizację inwestycji. Rozpoczęcie budowy planowane jest w drugiej połowie roku. Teraz komisja przetargowa zadecyduje, które firmy i konsorcja zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu i do złożenia ofert cenowych. Może być ich nie więcej niż 20.

W ramach inwestycji powstanie zupełnie nowy prawie 12-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) od granicy miasta Skarżysko Kamienna do granicy Starachowic. Nowa trasa będzie biegła po północnej stronie istniejącej drogi 42 omijając Parszów, a następnie po południowej stronie istniejącej drogi omijając Wąchock. W ramach inwestycji zaplanowano 11 obiektów inżynierskich, między innymi: 2 wiadukty w ciągu drogi 42 nad drogą do Majkowa i nad ulicą Górną w Wąchocku, 4 wiadukty nad drogą 42 w Wielkiej Wsi, Ratajach i Wąchocku, most na rzece Żarnówce, 3 przejścia dla zwierząt, w tym jedno nad drogą 42, podziemne przejście dla pieszych w Wielkiej Wsi. Wybudowane zostaną trzy duże skrzyżowania z drogami lokalnymi, w tym jedno z sygnalizacją świetlną w Majkowie. W okolicy zalewu Pasternik powstaną specjalne przepusty dla żab.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~astrolog 2010-06-03

Teraz jeszcze powinni zrobic przejscie przez Starachowice, gdyz to jest chyba najwazniejszy problem komunikacyjny na DK42.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic