mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wąchocka w blokach startowych

Obwodnica Wąchocka w blokach startowych

Jak dobrze pójdzie to w terminie około sześciu tygodni (maj 2011) uprawomocni się decyzja wojewody świętokrzyskiego dotycząca zezwolenia na realizację obwodnicy Wąchocka i Parszowa. Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest na przełomie 2011/12 roku.

Obwodnica Wąchocka w blokach startowych
W ramach inwestycji powstanie nowy prawie 12-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) od granicy miasta Skarżysko Kamienna do granicy Starachowic. Nowa trasa będzie biegła po północnej stronie istniejącej drogi 42 omijając Parszów, a następnie po południowej stronie istniejącej drogi omijając Wąchock.

W ramach inwestycji zaplanowano 11 obiektów inżynierskich  między innymi: 2 wiadukty w ciągu drogi 42 nad drogą do Majkowa i nad ulicą Górną w Wąchocku, 4 wiadukty nad drogą 42 w Wielkiej Wsi, Ratajach i Wąchocku, most na rzece Żarnówce, 3 przejścia dla zwierząt, w tym jedno nad drogą 42, podziemne przejście dla pieszych w Wielkiej Wsi. Wybudowane zostaną trzy duże skrzyżowania z drogami lokalnymi, w tym jedno z sygnalizacją świetlną w Majkowie. W okolicy zalewu Pasternik powstaną specjalne przepusty dla żab. Pod budowę  obwodnicy Wąchocka trzeba będzie wykupić wyjątkowo dużo, bo blisko tysiąc działek, ale tylko kilkanaście zabudowanych.  Wojewoda będzie mógł rozpocząć procedury związane z wyceną nieruchomości dopiero wtedy,  gdy decyzja ZRID będzie ostateczna.

Obwodnica Wąchocka to drugi na terenie regionu świętokrzyskiego projekt znajdujący się na liście podstawowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Inwestycja ma więc szansę na dofinansowanie przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Obwodnica Wąchocka została ujęta w nowym rządowym Programie Budowy Dróg na liście inwestycji, które mogą być rozpoczęte do 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~Sobiepan 2011-03-26

Ciekawe ile dziesięcioleci trzeba będzie czkać na łącznik od 42 do strefy przemysłowej (ok. 1200m) żeby 40-tonowe ciężarówki nie musiały jeździć po mieście

~gość 2011-03-24

Bardzo dobrze, że coś się rusza, bo ta droga jest bardzo potrzebna! Szkoda tylko, że na obu końcach trafimy w Skarżysku i Starachowicach na jednojezdniowa ciasną drogę. :(

~ll 2011-03-24

Dobrze może się coś ruszy wreszcie z tą budową bo ruch w wąchocku straszny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.