mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wąchocka z funduszy unijnych

Obwodnica Wąchocka z funduszy unijnych

Drogowcy ogłosili przetarg na obwodnicę Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Obwodnica Wąchocka to drugi na terenie regionu świętokrzyskiego projekt znajdujący się na liście podstawowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Planowana kwota dofinansowania to ponad około 120 mln złotych. Budowa ruszy w drugiej połowie roku.

Obwodnica Wąchocka z funduszy unijnych
W ramach inwestycji powstanie zupełnie nowy prawie 12-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) od granicy miasta Skarżysko Kamienna do granicy Starachowic. Nowa trasa będzie biegła po północnej stronie istniejącej drogi 42 omijając Parszów, a następnie po południowej stronie istniejącej drogi omijając Wąchock. W ramach inwestycji zaplanowano 11 obiektów inżynieryjnych między innymi: 2 wiadukty w ciągu drogi 42 nad drogą do Majkowa i nad ulicą Górną w Wąchocku, 4 wiadukty nad drogą 42 w Wielkiej Wsi, Ratajach i Wąchocku, most na rzece Żarnówce, 3 przejścia dla zwierząt, w tym jedno nad drogą 42, podziemne przejście dla pieszych w Wielkiej Wsi. Wybudowane zostaną trzy duże skrzyżowania z drogami lokalnymi, w tym jedno z sygnalizacją świetlną w Majkowie. W okolicy zalewu Pasternik powstaną specjalne przepusty dla żab.

W pierwszym etapie przetargu na obwodnicą Wąchocka firmy i konsorcja mogą składać wnioski o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego. Termin składania wniosków upływa z końcem maja. Dopiero wtedy komisja przetargowa zadecyduje, którzy wnioskodawcy zostaną zaproszeni do składania ofert cenowych. Do końca maja kielecki oddział GDDKiA planuje złożenie wniosku do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie budowy obwodnicy Wąchocka ze środków Unii Europejskiej. Planowana kwota dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej to ponad 30 mln euro czyli około 120 mln złotych.

Obwodnica Wąchocka to drugi na terenie regionu świętokrzyskiego projekt znajdujący się na liście podstawowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Na początku roku złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach PO RPW budowy obwodnicy północnej Jędrzejowa na drodze 78. Aktualnie trwają 4 przetargi na realizację dużych inwestycji drogowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w regionie świętokrzyskim (obwodnica Kielc na drodze S-7, odcinek drogi S-7 granica województwa – Skarżysko, obwodnica północna Jędrzejowa i obwodnica Wąchocka).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~m 2010-05-05

astrolog > jest napisane w pierwszym zdaniu, doczytaj a nie siejesz popelinę

~astrolog 2010-05-05

Najwazniejsze pytanie. Nigdzie tego nie napisali, czy to bedzie droga dwujezdniowa? Taki byl projekt w 2007 roku, ale czy sie zmienil, chyba nie, ale...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.