mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wałcza w zgodzie ze środowiskiem

Obwodnica Wałcza w zgodzie ze środowiskiem

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy miasta Wałcz w ciągu drogi krajowej nr 10. Tym samym został wybrany wariant przebiegu drogi, która pozwoli na ominięcie Wałcza przez ruch tranzytowy. Inwestycja znajduje się w obowiązującym planie budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 i jest przewidziana do realizacji po roku 2013.

Obwodnica Wałcza w zgodzie ze środowiskiem
Obwodnica będzie posiadała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej, powstaną na niej 4 węzły drogowe. Nowa trasa ominie Wałcz od północy, jej długość wyniesie około 17 kilometrów. Wydanie  decyzji środowiskowej po uzyskaniu ostateczności będzie umożliwiało kontynuację prac przygotowawczych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~romek 2011-09-13

Plany budowy dróg od lat 45 do lat 70 zakładały budowę Autostrady Pomorskiej jako najdogodniejszego połaczenia Trójmiasta Gdanska Gdyni z Szczeciniem i dalej w stronę Berlina jako drogi A6.Lata 70 przyniosły zmiany polityczne na róznych zczeblach władzy co spowodowało powstanie nowej koncepcji budowy dróg w kraju i droga pólnocna przestała istniec na mapach.Obecny układ drogowy wynika z przyjetej koncepcji budowy dróg tkz koncesyjnego co powoduje zwłaszczanie przez ludzi z układu najbardziej obciązonych kierunków A1A2 A4.Istnienie tajnych umów potwierdza tezę o istnieniu układu który naraza Skarb Panstaw na wielkie straty.Ponadto ma to bezposrednie przełozenie na budowe nowych odcinków aytostrad czy dróg szybkiego ruch.I tak Autostrada połónocna jest oczywista konkurencja dla autostrady A2 gdyz budowa jej zabierze znaczny tranzyt pojazdów z krajów Litwu Łotwy Estoni .Pojawiajace sie zapisy w tajnych umowach o zakazie budowy dróg w promieniu 100km po obu stonach budowanej autostrady sa niejako potwierdzeniem zawłaszczania znacznych sektorów transportowych.Ostatni wprowadzono system poboru opłat Viatoll na drogach typu S nie mozna wprowadzic go na odcinkach koncesyjnych dlaczego?

~Sław 2011-09-09

Nie ma w planach takiej drogi jak A6. to ma być S6 przez Kołobrzeg i koszalin

~Sail 2011-09-07

A ja nie widzę potrzeby A6 ze Szczecina do Gdańska. Niby sam jeżdżę tą trasą, ale z punktu widzenia kraju autostrada na tej trasie jest niepotrzebna. Mi by wystarczyła obwodnica Koszalina i Trasa Kaszubska

~romek 2011-09-04

Dawno oczekiwana obwodnica na mocno obciązonej DK10 .Obecnie droga przechodzi przez samo cetrum z małym rondem posrodku waska droga i koło jednostki wojskowej skręca w lewo.Miasto Wałcz dotychczas nie miało szczescia do inwestycji infrastrukturalnych drogowych podobnie jak cała strona Pomorza Zachodnego ze Szczecinem.Budowa A6 w kierunku na Gdansk jest równiez oczekiwanym zadaniem Na tej trasie GDDKiA ze Szczecina ma przygotowany projekt przebudowy całej DK10 az do Wałcza Warto podjac tą inwestycję

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.