mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wasilkowa podpisana

Obwodnica Wasilkowa podpisana

Wojewoda Podlaski podpisał decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę obwodnicy Wasilkowa. Podpis kończy długotrwały proces decyzyjny i pozwoli inwestorowi GDDKiA Odział w Białymstoku – na rozpoczęcie budowy odcinka drogi nr19.

Obwodnica Wasilkowa podpisana

Droga o długości ponad 5 km będzie miała status ekspresowej (w tym dwujezdniowej na odcinku 1,52 km) i połączy Św. Wodę z Sochoniami. Dzięki temu cały ruch tranzytowy w kierunku przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej ominie od północy miasto Wasilków. Projekt zakłada budowę siedmiu obiektów mostowych, licznych przejść dla zwierząt oraz urządzeń gwarantujących bezpieczeństwo ruchu drogowego (bariery ochronne, oznakowanie pionowe i poziome, oświetlenie). Trasa przecinać będzie dołem linię kolejową Zielonka – Kuźnica Białostocka i dalej biec łąkami przekraczając rzekę Czarną. Jezdnia o szerokości 7 metrów będzie składała się z pięciu warstw o łącznej grubości 57 cm.

Koszt inwestycji wyceniono na ponad 97,7 mln zł. Budowa obwodnicy Wasilkowa zacznie się za dwa tygodnie i będzie realizowana w ciągu 21 miesięcy. Zakończenie robót zaplanowano na 15 listopada 2008 r.

Przeczytaj także:

Powstanie kolejna obwodnica w Podlaskiem (2007-02-01)

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa (2007-01-31)

 


Podobne wiadomości:

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Polskie drogi 2007-01-31

Powstanie kolejna obwodnica w Podlaskiem

Powstanie kolejna obwodnica w Podlaskiem

Polskie drogi 2007-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando