mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wielunia już w przetargu

Obwodnica Wielunia już w przetargu

Do 2016 roku ma powstać ponad 13-kilometrowa  obwodnica Wielunia w woj. łódzkim. Wykonawca zostanie wyłoniony we wszczętym przez drogowców przetargu.

Obwodnica Wielunia już w przetargu
Obwodnica Wielunia w ciagu drogi krajowej nr 8 wyprowadzi ruchu tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. Nowa droga będzie miała 13,2 km długości i będzie omijała Wieluń od północy. Obwodnica Wielunia to ponad 13 km trasy z 3 pasami, dwa w jednym kierunku i jeden w przeciwnym kierunku, naprzemiennie czyli kolejny odcinek zbudowany w przekroju 2+1.

Każdy z 3 pasów będzie miał szerokość 3,5 metra. Wzdłuż nowej trasy pojawią się także; trzy węzły drogowe;  "Biała", "Raczyn" i " Jodłowiec", które umożliwią komunikację z drogami niższych kategorii. W ramach całego przedsięwzięcia zostanie wybudowanych także; 7 wiaduktów, 8 mostów i 2 przejazdy gospodarcze, których część będzie także pełniła rolę przepustów dla zwierząt.

Na całej długości nowej obwodnicy na DK8 przebudowane będą drogi, które przetnie nowa trasa, a w sąsiedztwie węzłów "Raczyn" i Jodłowiec" pojawia się zatoki autobusowe i chodniki umożliwiające bezpieczne poruszanie się pieszym. Wokół inwestycji zostanie zbudowanych między innymi około 11,3 kilometra dróg dojazdowych o różnej nawierzchni.

Ogłoszone postepowanie jest kolejnym przetargiem wszczętym przez GDDKiA w tym roku. Do tej pory GDDKiA ogłosiła już postępowania na budowę 35 odcinków na ponad pół tysiąca kilometrów nowych dróg.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.