mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wielunia już w przetargu

Obwodnica Wielunia już w przetargu

Do 2016 roku ma powstać ponad 13-kilometrowa  obwodnica Wielunia w woj. łódzkim. Wykonawca zostanie wyłoniony we wszczętym przez drogowców przetargu.

Obwodnica Wielunia już w przetargu
Obwodnica Wielunia w ciagu drogi krajowej nr 8 wyprowadzi ruchu tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. Nowa droga będzie miała 13,2 km długości i będzie omijała Wieluń od północy. Obwodnica Wielunia to ponad 13 km trasy z 3 pasami, dwa w jednym kierunku i jeden w przeciwnym kierunku, naprzemiennie czyli kolejny odcinek zbudowany w przekroju 2+1.

Każdy z 3 pasów będzie miał szerokość 3,5 metra. Wzdłuż nowej trasy pojawią się także; trzy węzły drogowe;  "Biała", "Raczyn" i " Jodłowiec", które umożliwią komunikację z drogami niższych kategorii. W ramach całego przedsięwzięcia zostanie wybudowanych także; 7 wiaduktów, 8 mostów i 2 przejazdy gospodarcze, których część będzie także pełniła rolę przepustów dla zwierząt.

Na całej długości nowej obwodnicy na DK8 przebudowane będą drogi, które przetnie nowa trasa, a w sąsiedztwie węzłów "Raczyn" i Jodłowiec" pojawia się zatoki autobusowe i chodniki umożliwiające bezpieczne poruszanie się pieszym. Wokół inwestycji zostanie zbudowanych między innymi około 11,3 kilometra dróg dojazdowych o różnej nawierzchni.

Ogłoszone postepowanie jest kolejnym przetargiem wszczętym przez GDDKiA w tym roku. Do tej pory GDDKiA ogłosiła już postępowania na budowę 35 odcinków na ponad pół tysiąca kilometrów nowych dróg.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
W polskich salonach lada moment pojawi się nastepca popularnej "kaczki", czyli Forda Ka+. Można już składać zamówienia, a tymczasem polskie przedstawicielstwo firmy ujawniło cenniki.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic