mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wojnicza otwarta

Obwodnica Wojnicza otwarta

W poniedziałek 9 lipca 2007 r. oddano do ruchu obwodnicę Wojnicza w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków – Tarnów. Budowa obwodnicy o długości 3,75 km trwała prawie 600 dni (20 miesięcy).

Obwodnica Wojnicza otwarta

Nowo wybudowana obwodnica Wojnicza to droga jednojezdniowa klasy GP (główna przyspieszona) o długości 3.750 m. Szerokość całkowita nawierzchni wynosi 11.0 m: jezdnia o szer. 7.0 m oraz pobocza utwardzone o szer. 2 x 2.0 m. Nośność nawierzchni jest zgodna z obowiązującą w głównych europejskich korytarzach transportowych i wynosi 115 kN/oś. Na trasie obwodnicy znajdują się dwa węzły drogowe na włączeniach obwodnicy do istniejącej „czwórki”: od strony Krakowa na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą do terenów przemysłowych, a od strony Tarnowa na skrzyżowaniu ze wschodnią obwodnicą Wojnicza na końcu odcinka.

Wykonawcą prac o wartości ponad 68 mln zł było konsorcjum utworzone przez Mota – Engil Engenharia e Construcao SA z Porto oraz Mota – Engil Polska SA z Krakowa. Inwestycja była współfinansowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości ok. 55 mln złotych. Koszt całego przedsięwzięcia, tzn. prac budowlano – montażowych wraz z wykupami nieruchomości, dokumentacją, pracami archeologicznymi i nadzorem to 72,7 mln zł brutto.

 

Przeczytaj także:

 

Wystartowała obwodnica Biecza (2007-05-18)

 

Zaprojektują obwodnicę Chrzanowa (2007-04-16)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Na wzmocnienie

auto motor i sport 0000-00-00

Auris ma wzmocnić wizerunek najpopularniejszego modelu Toyoty, budowany przez dekady za pomocą Corolli - niezawodnej, ale ostatnio trochę opatrzonej i zbyt plastikowej we wnętrzu. Czy to się uda?

Komentuj:

~priem 2007-07-11

Tylko pogratulować tempa 3,75 km przez prawie 2 lat. Żenada.

~Hellboy 2007-07-10

Świetnie w końcu skróci się droga z Krakowa do granicy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.