mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wrocławia bezpłatna tylko dla pojazdów lekkich

Obwodnica Wrocławia bezpłatna tylko dla pojazdów lekkich

Kilka dni temu premier  Donald Tusk obiecał, że Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8 będzie bezpłatna. W tym celu przygotowany został projekt rozporządzenia, które miało przypieczętować obietnicę. Z opublikowanego przez Ministerstwo Infrastruktury projektu wynika jednak, że obwodnica będzie bezpłatna jedynie dla pojazdów lekkich.

Obwodnica Wrocławia bezpłatna tylko dla pojazdów lekkich
Projekt rozporządzenia zakłada wykreślenie z listy autostrad budowanych i eksploatowanych jako płatne autostrady A8.  W projekcie jest jednak mowa jedynie o pojazdach lekkich czyli motocyklach i autach osobowych.  „Obwodnica Wrocławia, licząca ok. 22 km, spełnia natomiast inną rolę (red. inną niż autostrady A2, A1, A4, których funkcją jest przenoszenie ruchu międzynarodowego i długodystansowego) i ma na celu przeniesienie ruchu pojazdów lekkich poza centrum miasta. Podkreślić również należy, że w rozporządzeniu w sprawie autostrad płatnych nie wymieniono autostrady A6 (granica państwa - węzeł Rzęśnica), która pełni podobną rolę jak autostradowa obwodnica Wrocławia. Przedmiotowy projekt rozporządzenia przewiduje więc identyczne rozwiązanie w stosunku do autostrady A8 jak to zastosowane w przypadku autostrady A6” – czytamy w rozporządzeniu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Alfista 2011-09-05

Drogi Donaldzie NIE TAK MIAŁO BYĆ! Znaczna część ciężarówek i tak mimo opłat pojedzie obwodnicą - tym którym najbardziej zależy na czasie. Ale nie wszystkie. Ci którzy spełniają najstarsze normy spalin Euro 2 i wcześniejsze raczej liczą pieniądze niż czas. I oni pojadą przez miasto - korkując je i zanieczyszczając powietrze.

~won 2011-09-04

Drogi kSZYŽTOFIE, szanowny, któremu slownik do mózgu przyr?sł. Mam proPOzycje nie do odrzucenia: [punkt 4 regulaminu forum]

~Krzysztof400 2011-09-04

sondażach (!) Jest takie "cóś" jak słownik ortograficzny

~WON 2011-09-03

Jak zwykle gówno. Chodziło o ciężkie tłuki, żeby nie [punkt 4 regulaminu forum] się do centrum, a tak to różnie moze być. Donek otworzył POusmiechał się i tyle go widzieli, POjechał. Ciekawe jaką jeszcze niespodziankę otworzy ten prowadzący w sądarzach premier miłości. W ogóle to jesteśmy krajem niedoróbek i haraczy. Drugi mozambik. POzdrawiam.

~astrolog 2011-09-03

A moze skomentuj skad twoj szczerbaty kurdupel wezmie pieniadze na obiecane przez niego odcinki drog ekspresowych i autostrad? Bo na razie to juz cala S7 powiedzial ze zbuduje. Tylko kretyni mogli przypuszczac ze mozna jechac AOW za darmo. Na zupelnie przecietnych trasach dwupasmowych, jak np. Warszawa - Grojec (zwykla droga dwupasmowa) sa czujniki Viatoll.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - sprzedaż w Polsce
Kia Stinger - sprzedaż w Polsce
Kia Stinger to pierwszy w historii marki sportowy model typu Gran Turismo. Jak wygląda jego sprzedaż w Polsce? Okazuje się, że całkiem nieźle.