mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wrocławia pod lupą NIK

Obwodnica Wrocławia pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o niedopełnieniu przez GDDKiA obowiązków w zakresie prawidłowego wyboru wykonawcy budowy mostu przez Odrę w ramach Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Chodzi o odrzucenie najtańszej oferty i przyjęcie droższej o kwotę ponad 124 mln zł (konsorcjum firm Mostostal/Acciona).

Obwodnica Wrocławia pod lupą NIK
- Wrocławski oddział GDDKiA odrzucił najtańszego wykonawcę budowy mostu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW) w związku ze stanowiskiem Krajowej Izby Odwoławczej. Najtańsza oferta - zdaniem Izby - zawierała błędy - tłumaczyła PAP rzeczniczka GDDKiA Joanna Wąsiel

Obwodnica miała być gotowa w 2008 r. Obecnie jako termin zakończenia realizacji podaje się 2011 r. Najpierw miała kosztować 1,4 mld zł, teraz 4 mld zł – informuje NIK. Zdaniem Wąsiel, na zmianę terminu rozpoczęcia inwestycji oraz wzrost kosztów wpłynęło szereg czynników niezależnych od GDDKiA: skargi ekologów, zmiana projektu i wprowadzenie nowych rozwiązań np. wydłużenie estakady na rzece Widawa, zmiana trasy z uwagi na nowe inwestycje, zmiana lokalizacji jednego z wiaduktów na autostradzie.Ponadto rzeczniczka wyjaśniła, że 1,4 mld zł to kwota szacunkowa, sprzed opracowania dokumentacji projektowej i nie uwzględniała ona wtedy m.in. budowy trzeciego pasa ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~goscik 2010-01-31

Czy najtańsza firma to ta, która źle oszacowała koszty oprawy lamp na sumnę 38,- zł?

~goscik 2010-01-31

Czy najtańsza firma to ta, która źle oszacowała koszty oprawy lam na sumnę 38,- zł?

~MtM 2010-01-31

Właśnie za ten gigantyzm powinni zostać ukarani. Po co na drugiej zach. obwodnicy Wrocławia trzy pasy ruchu z rezerwą na czwarty, po co tyle kilometrów estakad, dodatkowo można by także ukarać ekologów za branie kasy od wykonawców bo to ich niby protesty zawsze powiększają zakres robót. Niech także odpowiedzą kto to będzie i za czyje pieniądze utrzymywał, odśnieżanie, remonty ulegającej szybkiej destrukcji w naszych warunkach klimatycznych konstrukcji estakad, itp.

~areksen 2010-01-30

a jaka firma zlozyla najnizsza oferte???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.