mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wschowy - I etap zakończony

Obwodnica Wschowy - I etap zakończony

Podrózujący z kierunku Wolsztyna będą omijać częściowo Wschowę (woj. lubuskie). Zakończył się już bowiem I etap budowy obwodnicy Wschowy. Całkowita wartość projektu wyniosła  ponad 8 mln zł.

Obwodnica Wschowy - I etap zakończony
Wykonawcą prac związanych z budową obwodnicy Wschowy była firma EUROVIA Polska S.A. Inwestor - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze uzyskał dofinansowanie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina Wschowa współfinansowała koncepcję programowo - przestrzenną obwodnicy, pomogła przy wykupie części gruntów oraz przy zapewnieniu dojazdu do posesji w rejonie ronda w Przyczynie Górnej.

Głównym zadaniem, jakie ma spełnić inwestycja jest wyprowadzenie ruchu pojazdów z centrum miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305. Dzięki nowej drodze samochody jadące z kierunku Wolsztyna będą w stanie ominąć częściowo Wschowę, by za pomocą ronda w Przyczynie Górnej włączyć się w nowo wyremontowaną ulicę Obrońców Warszawy.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~strabis 2011-11-03

8 mln a artykół jakby było 80 mln !!!

~Zniesmaczony 2011-11-02

kto? co? Wschowa kogo? czego? Wschowej Trzeba powtórzyć gramatykę ze szkoły średniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross