mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wschowy - I etap zakończony

Obwodnica Wschowy - I etap zakończony

Podrózujący z kierunku Wolsztyna będą omijać częściowo Wschowę (woj. lubuskie). Zakończył się już bowiem I etap budowy obwodnicy Wschowy. Całkowita wartość projektu wyniosła  ponad 8 mln zł.

Obwodnica Wschowy - I etap zakończony
Wykonawcą prac związanych z budową obwodnicy Wschowy była firma EUROVIA Polska S.A. Inwestor - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze uzyskał dofinansowanie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina Wschowa współfinansowała koncepcję programowo - przestrzenną obwodnicy, pomogła przy wykupie części gruntów oraz przy zapewnieniu dojazdu do posesji w rejonie ronda w Przyczynie Górnej.

Głównym zadaniem, jakie ma spełnić inwestycja jest wyprowadzenie ruchu pojazdów z centrum miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305. Dzięki nowej drodze samochody jadące z kierunku Wolsztyna będą w stanie ominąć częściowo Wschowę, by za pomocą ronda w Przyczynie Górnej włączyć się w nowo wyremontowaną ulicę Obrońców Warszawy.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~strabis 2011-11-03

8 mln a artykół jakby było 80 mln !!!

~Zniesmaczony 2011-11-02

kto? co? Wschowa kogo? czego? Wschowej Trzeba powtórzyć gramatykę ze szkoły średniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.