mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wyrzyska już za półtora roku

Obwodnica Wyrzyska już za półtora roku

W połowie lipca bieżącego roku rozpoczęła się budowa jednojezdniowej obwodnicy Wyrzyska. Nowe blisko 8 km drogowe obejście wielkopolskiego miasta według planów ma być gotowe do końca 2009 roku.

Obwodnica Wyrzyska już za półtora roku
Drogowcy rozpoczęli w końcu budowę nowej obwodnicy Wyrzyska, do której przygotowywano się przez kilka lat. Pierwsze prace ruszyły w połowie lipca 2008 roku, a według harmonogramu cały 7,8 km odcinek drogi ma być oddany do użytku do końca przyszłego roku.

Budowa drogowego obejścia miasta jest ważna ze względu na spory ruch na drodze krajowej nr 10, która obecnie przechodzi przez centrum Wyrzyska. Według projektu obwodnica będzie przebiegać po północnej stronie miasta i będzie jednojezdniową drogą z dwoma jezdniami w węzłach drogowych. W ramach inwestycji powstaną dwa węzły Wyrzysk i Łobżenica (z drogą wojewódzką nr 242), pięć wiaduktów, estakada nad doliną rzeki Łobżonki oraz skanalizowane skrzyżowanie na włączeniu obwodnicy do drogi krajowej nr 10.

Inwestorem jest poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą zadania została firma POL-DRÓG Sp. z o.o. Koszt tego przedsięwzięcia to około 170 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~gal anonim 2008-09-04

przebieg obwodnicy wyrzyska do samego poczatku był ukartowany dwaj najwieksi mocarze przy krajowej 10 w mijscowosci ruda wytyczyli jej bieg chodzi mi tutaj a satcje bp i hotel ciszymir romek pisze wyzej o mieszkancach czy mieszkancom rudy ktos sie zapytal o ich spokoj ??przecierz obwodnica mogła by zaczynac sie przed ruda od strony nakła i cały ten ruch nie kumulował by sie u nas a tak znowu komus udało siewyprowadzic kupe kasy

~romek 2008-08-03

Obwodnice powinny powstać wokól Wałcza .Jest tam bardzo kiepski przejazd przez centrum z małym rondkiem.Jak wyglądają plany budowy obwodnic w stosunku do Suchania,Recza bardzo kręta i niebezpieczna droga z ograniczeniem do 40km/h,Kalisza Pomorskiego.Po drodze spotykamy szereg miejscowości mniejszego kalibru Krąpien,Suchanówka,Wapnica,Słutowo,Zólowino,Cybowo,Łowicz Wałecki,Jabłonowo,Lubno,Witankowo,liczne dojazdy w obszarach lesnych,praktycznie cała trasa nasycona jest ograniczeniami do 70 km/h.Modernizacja 10 w tempie dotychczasowym potrwa jeszcze chyba lat naście bez widocznego przyspieszenia ruchu.Dokładna analiza całego przedśięwżięcia jest bardzo potrzebna,modernizacja tej trasy jak najbardziej z jednoczesną smiała decyzją o odbudowie trasy leżacej na północ (12 km wlinii prostej)czyli "starej Berlinki zrozwidleniem jej na wysokości np Szczecinka na Bydgoszcz i Gdańsk

~Hellboy 2008-08-01

Skoro droga jest jednojezdniowa zaś dwujezdniowa w węzłach to jak przypuszczam w przyszłości planuje się dobudowanie drugiej jezdni.

~romek 2008-08-01

Bardzo potrzebna inwestycja.Przejazd przez centrum wyłożoną brukiem drogą z licznymi zakretami miedzy domami spokojnych mieszkanców wołal od dawna o pomstę do nieba.Modernizacja krajowej 10 prowadzona jest etapami i widać juz znaczacą poprawę stanu technicznego tej drogi,ale w obecnym kształcie -przebiegu przez wiele miejscowości osiagniecie znaczącej poprawy szybkości bedzie bardzo trydne albo niemozliwe.Trasowanie jako nowej S10 z mozliwoscia wykorzystania przebiegu starej Berlinki z rozwidleniem na wysokości Szczecinka byłoby dobrym rozwiązaniem dla tej trasy.Polecam temat do dyskusji

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando