mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Wyszkowa już gotowa

Obwodnica Wyszkowa już gotowa

W ubiegły piątek 14 listopada 2008 roku oddano do użytku nową obwodnicę Wyszkowa w ciągu drogi ekspresowej S8. Blisko 13 km fragment trasy kosztował około 262 mln zł. Również w tym roku planowane jest zakończenie prac na odcinku S8 Radzymin - Wyszków.

Obwodnica Wyszkowa już gotowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że 14 listopada bieżącego roku otwarto dla ruchu 13 km obwodnicę Wyszkowa w ciągu drogi ekspresowej S8. Uroczystego otwarcia drogi dokonali: wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego oraz inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obwodnicę oddano do użytku 42 dni przed planowanym terminem.

Trasa, której częścią jest wybudowany odcinek obwodnicy pełni ważną rolę w ruchu tranzytowym w układzie krajowym i międzynarodowym, jako cześć polskiego odcinka drogi międzynarodowej E67 (Czechy – Polska – kraje bałtyckie).

W ramach inwestycji wybudowano blisko 13 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej (po dwa pasy ruchu), most o długości 600m przez rzekę Bug (w zasadzie są to dwa mosty, oddzielny dla każdej jezdni), 3 węzły drogowe: Lucynów (na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 8, przejście drogi głównej nad linią kolejową), Skuszew (skrzyżowanie z drogą krajową nr 62 Wyszków - Łochów) oraz Turzyn (na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi nr 8), 7 wiaduktów drogowych, 3 przejścia ekologiczne, 21,6 km dróg dojazdowych oraz ekrany akustyczne o długości 518 m.

Koszt robót budowlanych, rozpoczętych wiosną 2006 roku, wyniósł około 262 mln zł. Kontrakt współfinansowany był w 83% ze środków unijnych, w ramach Funduszu Spójności. Wykonawcą robót było konsorcjum firm Budimex-Dromex S.A. i „Mosty- Łódź” S.A.

Inwestycja ta jest częścią większego zadania, które obejmuje budowę drogi ekspresowej S8 po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 na odcinku od Radzymina do Wyszkowa. Przedsięwzięcie składa się z trzech odrębnych zadań:
- Modernizacja nawierzchni istniejącej 6,4 km dwujezdniowej obwodnicy miasta Radzymina,
- Przebudowa istniejącej drogi krajowej nr 8 na blisko 19 km odcinku od końca istniejącej obwodnicy Radzymina do początku oddanej właśnie do użytku obwodnicy Wyszkowa, polegająca na dobudowie drugiej jezdni i remoncie istniejącej (prace na tym odcinku powinny zakończyć się już w grudniu bieżącego roku),
- Budowa dwujezdniowej obwodnicy Wyszkowa wraz z budową nowej przeprawy mostowej na Bugu.

Podobne wiadomości:

Cztery nowe programy tuningowe od ABT...

auto motor i sport 0000-00-00

Główny tuner koncernu VAG - firma Abt Sportsline zapowiedziała prezentację czterech nowych programów tuningowych.

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~mr 2011-12-22

Proszę o uzupełnienie poboczy (!!) na niedawno wyremontowanym odcinku drogi jednojezdniowej z Wyszkowa /tam gdzie kończy się obwodnica/ aż do początku Ostrowi Mazowieckiej! Wymieniano asfalt na jedni, natomiast zapomniano (?!) o wypełnieniu dziurawych jak ser szwajcarski poboczy! Taki podpisano kontrakt czy po prostu tak niedopatrzono kwestii poboczy w przypadku remontu, czy po prostu zrobiono taką fuszerkę?? Jak jedżdżą np. tiry czy autobusy, albo samochód osobowy próbuje wyprzedzić to nie można nawet zjechać częściowo na pobocze! Te pobocza powinny być natychmiast uzupełnione !!! Dlaczego ich nie wyremontowano ??

~podróżnik 2008-12-06

To dobra wiadomość z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki, w szczególności na odcinek Wyszków Ostrów Mazowiecka. Należy uprościć procedury w tym zkresie, tak aby "ekoświry" nie paraliżowały i tak mocno spóźnionych działań. Wystarczy popatrzeć jak to robią nasi Południowi Sąsiedzi, nie wspominając o Niemcach

~Alfista 2008-11-30

Oddanie tego odcinka to bardzo dobra wiadomość dla kierowców!!! Wyszków to był dramat! Szkoda, że nic się nie dzieje na odcinku Ostrów Maz. - Wyszków - jest to bardzo ważny odcinek zarówno dla jadących do Augustowa (przez Łomżę!) jak i na Białystok! No i nieszczęsne Marki - tam koniecznie jak najszybciej obwodnica!!

~podlasianin 2008-11-28

to teraz do bialegostoku szybciej i bezpieczniej. zawsze ten odcinek lucynow i sam wyszkow byly udreka. przejazd skroci sie nawet o 30- 40 minut calego odcinka wraz z radzyminskim

~ted 2008-11-20

a co zdalszymi pracami na odcinku Wyszków-Ostrów Mazowiecki, Kiedy się dalej pracę ruszą?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.