mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Zabierzowa w planach

Obwodnica Zabierzowa w planach

Prace nad budową obwodnicy Zabierzowa w ciągu drogi krajowej nr 79 trwają. Po zaprezentowaniu przez inwestora i projektantów możliwych wariantów przebiegu drogi w gminie Zabierzów, zostaną one przedstawione społeczności lokalnej gminy Wielka Wieś.

Obwodnica Zabierzowa w planach
Wynikiem spotkań oraz przekazanych uwag i wniosków będzie wybór wariantu preferowanego przez lokalną społeczność. Ostateczny przebieg obwodnicy zostanie wskazany w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wydawanej przez starostę w uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska i Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Na etapie wydawania decyzji zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne.

Planowana obwodnica obejmuje odcinek drogi krajowej nr 79 zlokalizowany na terenie województwa małopolskiego. Wstępnie zakłada się, że obwodnica zlokalizowana będzie po stronie północnej m. Zabierzów. Według wstępnych założeń będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o długości ok. 10 km przystosowana do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś. Na trasie powstanie 5 obiektów mostowych oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe z istniejącymi bądź projektowanymi drogami (dodatkowe pasy ruchu dla relacji włączeń i wyłączeń).

Całość kosztów związanych z realizacją inwestycji szacuje się na ponad 120 mln zł. Budowa zaplanowana jest na lata 2011-2012.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.