mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ząbkowic otwarta

Obwodnica Ząbkowic otwarta

Nowa obwodnica Ząbkowic Śląskich została udostepniona kierowcom. Ponad 3 - kilometrowa trasa jest częścią drogi wojewódzkiej nr 382.

Obwodnica Ząbkowic otwarta
Trasa obejmuje drogę, która rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 8 w rejonie stacji paliw, a kończy się włączeniem poprzez rondo do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 382 w odległości ok. 2 km od centrum miasta Ząbkowic Śląskich.

W ramach inwestycji zrealizowano: nową drogę wojewódzką na odcinku od drogi krajowej nr 8 wraz z budową sygnalizacji świetlnej, do połączenia rondem z istniejącą drogą wojewódzką nr 382. Przebudowano również odcinek drogi krajowej nr 8, wybudowano most nad rzeką Budzówką, wykonano przepusty, drogi serwisowe, pobocza, wybudowano i przebudowano sieć teletechniczną i elektroenergetyczną oraz wykonano urządzenia służące ochronie środowiska.

Wartość inwestycji realizowanej w latach 2010-2014, to ok. 20,2 mln zł, z czego ponad 16,5 mln zł, to środki pochodzące z dofinansowania unijnego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Inwestorem obwodnicy Ząbkowic Śląskich jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~jumper 2014-07-09

Masakrycznie długo się ciągnęła ta budowa. Ale prawdziwy kwiatek to przebudowany odcinek DK8, który został wykonany w sposób fatalny. Kompletnie nie licuje ze starym fragmentem DK8 przy wiadukcie koło stacji beznynowej, tak jakby kogoś kompletnie nie interesował przebieg drogi poza przebudowywanym odcinkiem. Będą wypadki, przebuduje się. Podatnik wywali kasę na przebudowę, nikt się go o to nie spyta nawet. Osoba która odebrała tą budowę i dopuściła do ruchu na pewno wzięła w łapę. Albo projektant powinien za to odpowiadać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.