mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Żyrardowa otwarta

Obwodnica Żyrardowa otwarta

Kierowcy moga korzystać już z obwodnicy Żyrardowa.  Dzięki otwarciu obwodnicy Żyrardowa miasto odetchnie od uciążliwego ruchu tranzytowego. Ponadto kierowcy jadący autostradą A2 w kierunku Grójca, na węźle Wiskitki będą mogli wjechać na obwodnicę i tym samym skrócić czas przejazdu.

Obwodnica Żyrardowa otwarta
Celem inwestycji była budowa po nowym śladzie, 15 km obwodnicy Żyrardowa w ciągu drogi krajowej nr 50, na parametrach drogi GP (ruchu głównego przyspieszonego).

Droga zrealizowana została w przekroju 2 + 1  oznacza jedną, dwukierunkową jezdnię z trzema pasami ruchu. Rozwiązanie, które umożliwia wyznaczenie naprzemiennie pasów do wyprzedzania, jest skutecznym sposobem na zmniejszenie liczby wypadków a co za tym idzie, poprawę bezpieczeństwa użytkowników.

Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice, w powiecie żyrardowskim, po południowo-zachodniej stronie Żyrardowa.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~zen 2012-11-29

czy ktos moze mi wyjasnic dlaczego w kraju nie buduje sie drog jednojezdniowych o przekroju 4+1, ktore sa dosyc popularne na swiecie, nie sa to drogi ekspresowe ale maja duza pojemnosc i zapewniaja wieksze bezpieczenstwo podrozy, pas lewoskretny oraz wyeliminowalyby popularne w Polsce wymijanie na trzeciego

~warszawiak 2012-11-28

@astrolog: Ależ oczywiście. W życiu nie chciałbym broń Boże, żeby DK50 zastąpiła A2 i tzw S2. Boleję nad tym, że już nie zaczyna się przetarg na tzw S2 od Puławskiej do węzła "Lubelska" i jednocześnie przetarg na A2 od węzła "Lubelska" przynajmniej do Choszczówki, czyli początku autostradowej obwodnicy Mińska Maz. Niestety w nowych zapowiedziach o tej trasie ciągle jest cisza, a należy ona do niezbędnego minimum rozwiązania ruchu z, do i wokół Warszawy. Natomiast na dziś obwodnica Żyrardowa jest dla niektórych całkiem znośną, coć oczywiście tymczasową alternatywą.

~astrolog 2012-11-28

DK 50 jako obwodnica dla ciezarowek dla Warszawy jest na razie rozwiazaniem tymczasowym. Nadal jest plan zbudowania A2 od jej zachodniego konca do Minska Mazowieckiego. I choc to bardzo odlegla przyszlosc, to jednak A2 - jako poludniowa obwodnica Warszawy nadal jest aktualna.

~warszawiak 2012-11-28

@Jodgie: To byłoby cudowne, niestety S50 nie ma w żadnych planach. Cieszmy się tym, co jest, chociaż szkoda, że na obwodnicy i kawałek dalej, przynajmniej do węzła "Mszczonów" nie ma 4-ch pasów, po dwa w każdą stronę. Apropo Grójca: tam przebiega S7, a nie S8; natomiast S8 przebiega koło Mszczonowa.

~warszawiak 2012-11-28

NARESZCIE !!! Otwarto bardzo ważny odcinek, dzięki któremu oprócz samego Żyrardowa odetchnie też m. in....Raszyn. Że otwarto z kilkanastomiesięcznym opóżnieniem, to już szczegół, grunt, że wreszcie jest. Otwarcie samego węzła "Wiskitki" bez obwodnicy dawało niewiele, (nieraz ponad godzinny korek podczas przebijania się przez Żyrardów) A tak do czasu zbudowania S8 od Opaczy do Wolicy (a nawet po tym, jak będą przebudowywać od Wolicy do Radziejowic obecną DK8 na S8) będzie można z Warszawy na Wrocław lub na Częstochowę, czy Katowice itp wyjeżdżać A2 do Wiskitek, dalej obwodnicą Żyrardowa, czyli DK50 do węzła Mszczonów i tutaj zjezdżać na S8. Ominie się w ten sposób zakorkowaną Al. Krakowską i zakorkowany Raszyn, a także wiele skrzyżowań ze swiatłami i wiele fotoradarów na "gierkówce" DK8 na odcinku Janki-Radziejowice.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.