mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Żywca i most na Sole na finiszu

Obwodnica Żywca i most na Sole na finiszu

Prace przy budowie śródmiejskiej obwodnicy Żywca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945 i mostu na Sole zbliżają się do końca. Jest szansa, że zostaną oddane do użytku jeszcze tego lata.

Obwodnica Żywca i most na Sole na finiszu
Jeszcze w maju płyta nowego mostu na Sole została podwieszona do stalowych łuków, czym zakończone zostały prace przy wznoszeniu jego konstrukcji. Po szczegółowych badaniach jego geometrii nastąpi ostateczna regulacja podwieszenia. Jednocześnie prowadzone są prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym mostu. Na 22 czerwca, tj. już po ułożeniu nawierzchni bitumicznej, zaplanowano próbne obciążenie jego ustroju nośnego.

Niebawem drogowcy położą również nawierzchnię jezdni w półotwartym tunelu, który będzie biegł wzdłuż rzeki.

Według zapowiedzi firmy Rubau i Rubau, która prowadzi prace budowlane, prace przy wszystkich elementach zawartych w kontrakcie powinny zakończyć się na przełomie czerwca i lipca. Obecnie ZDW w Katowicach ocenia zaawansowanie prac na ponad 80 proc. Oczywiście należy mieć na uwadze, że zakończenie prac nie wiąże się automatycznie z oddaniem nowej drogi do użytku. Odbiory oraz dopełnienie wszystkich niezbędnych procedur przewidzianych prawem może potrwać jeszcze kilka tygodni.

Przypomnijmy, że zadanie pierwotnie miało zakończyć się 15 listopada 2014 r., jednak kłopoty z podwykonawcą, firmą KPRM, spowodowały opóźnienie. Po podpisaniu nowych umów z podwykonawcami KPRM tempo prac wzrosło i obecnie inwestycja jest już na ukończeniu.
Tematy w artykule: slaskie obwodnice most obwodnica Żywca

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Concierge zatankuje i umyje Volvo
Concierge zatankuje i umyje Volvo
Nie lubisz odwiedzać stacji benzynowej, a tym bardziej czekać w kolejce na myjni? Volvo ma na to sposób. Szwedzki producent uruchamia usługę Concierge Service, dzięki której właściciel nie będzie musiał skupiać się na wielu czynnościach związanych z obsługą pojazdu.