mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica dla Kędzierzyna

Obwodnica dla Kędzierzyna

Już niedługo poznamy wykonawcę południowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Otwarcie ofert w przetargu na budowę blisko 3,5 km obejścia miasta będzie miało miejsce pod koniec kwietnia bieżącego roku. Zwycięzca wybuduje drogę w ciągu 2 lat od daty podpisania umowy.

Obwodnica dla Kędzierzyna
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest inwestorem, 28 kwietnia bieżącego roku ma otworzyć oferty w przetargu na wybór wykonawcy inwestycji związanej z budową południowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla na 3,5 km odcinku od ul. Głubczyckiej do ul. Gliwickiej.

W ramach inwestycji powstanie też rondo na skrzyżowaniu z ul. Głubczycka (droga wojewódzka nr 418, przebudowane zostanie rondo na skrzyżowaniu z ul. Gliwicką (droga krajowa nr 40 i droga wojewódzka nr 408). Przebudowana zostanie także ul. Raciborska w obrębie wiaduktu, powstaną drogi dojazdowe, most na potoku Lineta o długości 13,8 m, most na potoku Golka o długości 17,9 m oraz most na rzece Odrze o długości blisko 420 m. Powstaną także przepusty, kanalizacja deszczowa, ekrany akustyczne, bariery ochronne, oznakowanie poziome i pionowe, a cała kolidująca z planowaną trasą infrastruktura zostanie przebudowana.

Termin realizacji inwestycji to 24 miesiące od daty podpisania umowy. Zgodnie z planem obwodnica południowa łącząca miasto z drogą krajową nr 45 Opole-Racibórz, zostanie oddana do użytku w 2010 roku. Natomiast budowa obwodnicy północnej, która prowadzić ma z Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A 4, ruszy w 2011 roku. Prace projektowe związane z powstaniem obwodnicy północnej, rozpoczną się jeszcze w trakcie budowy obwodnicy południowej.

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~misiek 2008-04-20

a o Nysie jak nie było tak nie ma ..ani słowa...niema obwodnicy ...lub obwodnic i wszystkie TIRY tłuką się przez miasto i mogą sobie robić setki remontów w mieście kiedy TIRY rozjeżdżą to wszystko. To samo w Niemodlinie ....to samo... tylko że Nysa dużo większa. Przejeżdżam tamtędy raz, dwa razy na miesiąc i mam dosyć...

~anders 2008-04-15

kibic widze ze nie masz w ogole pojecia .... czyli obwodnica razem z mostem w pol roku tak?:)

~kibic najtanszych ofert 2008-04-14

3.5 km drogi w 2 lata? W takim tempie to w Polsce nigdy drogi nie powstaną!! Chyba stane do przetargu i zrobie to łopatą wylewając przy okazji nawierzchnię z betoniarki. zawsze pare baniek się przyda hehe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.